E-mailadres Afdrukken

Fotograaf: Frank Hanswijk

Nieuw Plein voor historisch centrum Tiel

De Zwarte Hond won in 2007 de selectie voor het ontwerp van de herinrichting van het Plein en de Kleibergsestraat in het historische centrum van Tiel. De opgave was een autovrij horecaplein te ontwerpen dat tegelijkertijd tweemaal per week ruimte biedt aan de warenmarkt.

Verschillende belangen
Het Plein zou ook binnen afzienbare tijd gerealiseerd moeten worden. Meteen in 2007 is gestart met een projectmatige aanpak van de herinrichting Plein/Kleibergsestraat. Het Plein is begin dit jaar opgeleverd. De Zwarte Hond heeft bij het ontwerp de vele verschillende belangen in kaart gebracht en het proces intensief begeleid.

Licht, groen en bestrating
Om het Plein meer uitstraling te geven, kregen de panden aan het Plein nieuwe sfeer- en gevelverlichting, geleverd en geplaatst door Liandyn. Boomkweker Van den Oever uit Haaren plantte nieuwe bomen in die het Plein een groener karakter geven. Door de oude klinkers en natuursteen te hergebruiken in een speciaal bestratingspatroon, blijft het oude Plein herkenbaar en bijzonder. Het strepenpatroon duidt op de zones voor de horeca. Onderling worden de terrassen gescheiden met terrasschermen van Windscreen b.v. te Nuenen. De loopstroken zijn met nieuw klinkermateriaal gelegd die aansluiten bij de overige bestrating van de binnenstad.

Water als historische verwijzing
Als bijzonder detail is een basalten waterelement op de kop van het Plein ontworpen door De Zwarte Hond. Aannemer Kroeze BV uit Beesd realiseerde het waterelement en de bestrating. Dit waterelement verwijst naar de voormalige functie van het plein als binnenhaven, Tiel ligt immers aan de Waal. Toen de haven gedempt werd en als plein in gebruik genomen, nam zij een speciale positie in de binnenstad in.

Goed bezochte locatie

Om het plein inderdaad autoluw te maken, worden dynamische binnenstadsafsluitingen  gebruikt, geleverd door ST&D te Apeldoorn. Voor de wekelijkse warenmarkt zijn obstakelvrije elektrakasten geplaatst van PUTkast. Volgens een onderzoek van Locatus is het Plein sinds de herinrichting één van de best bezochte locaties van de Tielse binnenstad.

Terug naar overzicht projecten >>>

 

Betrokken partijen:

M. van den Oever Boomkwekerijen & Zoon BV

Windscreen BV
Meer informatie...

Kroeze Aannemersbedrijf B.V.

De Zwarte Hond
Meer informatie...

 

Meest bekeken producten

Abonneren/adverteren

Wilt u een eigen abonnement op Straatbeeld, wilt u vrijblijvend een nummer ontvangen ter kennismaking?
 

Naar informatiepagina

Contact

Voor al uw vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen. Altijd binnen 24 uur bericht terug!

Over Straatbeeld
Naar contactpagina

Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner