De Wenters-banken op de Winterswijkse Markt: op naar de volgende 25 jaar!

donderdag 7 december 2023

We schrijven het jaar 1998. Wim Kok was premier. Het thema van de film Titanic, gezongen door Celine Dion, was de grootste hit van het jaar. Overal in het land stonden nog van die groene telefooncellen. En... Grijsen plaatste een aantal prachtige en oerdegelijke stalen banken op de Markt in Winterswijk. Die zogeheten Wenters-banken staan er intussen al 25 jaar, wat voor dit soort straatmeubilair echt uitzonderlijk lang is, En het mooiste is: nog steeds hebben iedere dag veel mensen er plezier van.

Geslaagd industrieel ontwerp

Toenmalig directeur Henny Grijsen herinnert zich hoe het destijds ging. “Toen ik hoorde dat er in het kader van het Centrumplan iets moois moest komen op de Markt, heb ik de gemeente gevraagd ons een kans te geven. We hebben toen een bank ontworpen waar het water zo afloopt en die daardoor snel droog is. Op basis van dat ontwerp hebben we in eerste instantie een proefexemplaar geproduceerd, iets minder breed dan de uiteindelijke versie. Die allereerste bank staat nog steeds hier boven in de showroom. Toen de banken op de Markt er eenmaal stonden, kregen we al gauw vergelijkbare opdrachten van andere gemeenten. Ook in Winterswijk zelf hebben we nog heel wat mooie projecten mogen doen.”

Uniek en onderscheidend

Peter Blaauwehand werkt al jaren bij de gemeente Winterswijk. In 1998 was hij bij het project rond de Wenters-banken betrokken als een van de projectvoorbereiders van het Centrumplan. “Grijsen heeft onze wensen vertaald naar een ontwerp dat we samen hebben doorontwikkeld. Het resultaat is uniek en onderscheidend stalen meubilair; niet alleen mooi maar ook nog heel degelijk en absoluut hufterproof. De banken zitten aangenaam en worden nog steeds goed gebruikt, zeker als er in Nederland of Duitsland een vrije dag wordt gevierd. We stellen de relatie met Grijsen dan ook erg op prijs. Ook voor latere projecten, zoals de banken in het Vrijheidspark, hebben we opnieuw een beroep op hen gedaan.”

Winterswijk als showroom

Patrick Grijsen, zoon van Henny en Jozien Grijsen en sinds 2011 diens opvolger als directeur, is blij met de goede relatie met de gemeente. “Wij zien Winterswijk als een showroom voor ons bedrijf. Ik neem vaak klanten mee het dorp in om hen mooie dingen te laten zien die wij hebben gemaakt. Met dit soort creaties helpen wij  de openbare ruimte extra aantrekkelijk te maken voor iedereen die er komt. Daar ben ik trots op. De Wenters-banken hier in Winterswijk staan er nog steeds prima bij en ze gaan waarschijnlijk nog wel minstens 25 jaar mee. Eigenlijk is het geen wonder dat we deze banken inmiddels ook op heel veel andere plekken in Nederland hebben mogen plaatsen.”

Grijsen
Winterswijk
0543 - 516950
grijsen.nl

 


 

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »