Roosendaal hergebruikt sloopmateriaal voormalige school en gymzaal

vrijdag 4 november 2022
Slopen zonder de duurzame bril op te zetten kan niet meer in deze tijd van grondstoffen schaarste. De gemeente Roosendaal pakt die handschoen onder andere op bij de sloop van een voormalig schoolgebouw en gymzaal. 

Onlangs stelde de gemeenteraad van Roosendaal het bestemmingsplan Flaviadonk vast. Op de plek van een voormalige school en gymzaal verrijzen veertig flexwoningen. Voordat de oude gebouwen gesloopt worden, werd vastgesteld welke  materialen waren die geschikt zijn voor hergebruik.

Pioniers bieden hulp

De gemeente riep de assistentie in van twee pioniers op het gebied van duurzaam bouwen, Robin Jongenelen en de vereniging Boschgaard. Zo gebruikte Boschgaard de kozijnen van het oude Stadskantoor binnen een duurzaam bouwproject en zette Robin Jongenelen materialen uit andere gemeentelijke gebouwen in om een tiny office te realiseren in KaaiDuuzaam.

Tijdens de inspectie bleek dat er in school en gymzaal materialen zitten die hergebruikt kunnen worden binnen duurzaam wonen projecten, een mooi voorbeeld van circulair en hoogwaardig hergebruik van bestaande materialen.

Wethouder Arwen van Gestel van Roosendaal gaf afgelopen donderdag het startsein voor de sloopwerkzaamheden door symbolisch de eerste her te gebruiken materialen te verwijderen.

Bron: gemeente Roosendaal

Duurzaam slopen Roosendaal
Bron: gemeente Roosendaal

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

BUCH Bewust maakt circulariteit concreet

13 okt om 09:00 uur

Circulaire economie is een vertrouwd begrip, maar de vertaling naar de praktijk blijft weerbarstig. De BUCH-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte groeit opnieuw: hallen al in de zomer volgeboekt

21 sep om 11:00 uur

Op 23 en 24 september 2026 vindt in Jaarbeurs Utrecht de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Mart van Alem van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker kijkt honderd jaar vooruit

17 sep om 10:17 uur

Op 3 juli vierden Quooker en het bouwteam de oplevering en opening van het nieuwe distributiecentrum in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »