De openbare ruimte van vandaag, maar ook voor morgen

maandag 15 maart 2021
timer 3 min
Circulaire economie is al jarenlang onderdeel van de werkwijze van Grijsen. Al sinds het eerste ontwerp zijn alle producten volledig modulair opgebouwd. Dit blijkt nu een mooie basis te zijn voor een circulaire aanpak.

Het is voor Grijsen van belang dat ook de volgende generaties nog van de openbare ruimte kunnen genieten. Het bedrijf merkt dat circulaire economie ook in de markt van straatmeubilair steeds meer begint te leven. Echter blijft het vaak bij mooie verhalen in plaats van praktische toepassingen. Grijsen pakt dit anders aan. Severin Vrogten, werkzaam op de marketingafdeling van Grijsen: “Wij zijn dagelijks op zoek naar nieuwe toepassingen om een bijdrage te kunnen leveren aan een circulaire leefomgeving, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit van onze producten. Het meervoudig waarde creëren en behouden is hierin leidend.”

Insectenhotel van resthout

Een mooi voorbeeld van de circulaire gedachte is het insectenhotel van Grijsen. Sinds een aantal jaren wordt het resthout dat overblijft uit de productie van houten straatmeubilair verzameld en gebruikt als invulling van insectenhotels. Het gaat al lange tijd niet zo goed met insecten, terwijl ze erg nuttig zijn voor mens en milieu. Ze hebben zelfs een niet te onderschatten functie als het gaat om natuurlijk evenwicht en biodiversiteit. Het insectenhotel kan worden ingezet om de afname van de insectenpopulatie tegen te gaan.


Insectenhotel gemaakt van resthout 

Refurbished afvalbak

Naast de insectenhotels heeft Grijsen ook een duidelijke visie over haar afvalbakken. Vrogten: “Wij zijn overtuigd van de kwaliteit van onze afvalbakken. Wij zien tegenwoordig nog te vaak dat afvalbakken ten onrechte worden afgeschreven en bij het oud ijzer belanden.” Met behulp van de retourservice kunnen gemeenten hun Grijsen afvalbak terugsturen naar Grijsen. “Na een grondige schoonmaak, inspectie en opknapbeurt wordt de levensduur van de afvalbak minimaal verdubbeld”, aldus Vrogten. Met deze service wil Grijsen de controle op de keten vergroten. Grijsen neemt nu al afvalbakken terug die opnieuw worden aangeboden bij sportverenigingen en andere instanties. Wanneer een afvalbak echt is afgeschreven geeft Grijsen de onderdelen van het product een nieuwe functie zoals een statafel, een bank of een plantenbak.

Samenwerking met Staatsbosbeheer

Voor de bankenserie Pure werkt Grijsen al jaren samen met Staatsbosbeheer. Staatsbosbeheer beschikt over verschillende soorten inlands hout, waaronder Douglas hout. Het Douglas hout ondergaat een speciale behandeling waarbij het wordt geïmpregneerd met een milieuvriendelijk middel vrij van arseen en chroom. Het behandelde Douglas is een uitstekend alternatief voor tropisch hardhout, zonder de intensieve transportbewegingen vanuit landen aan de andere kant van de wereld. De Pure serie is door NL Greenlabel beoordeeld met het A-label. Deze hoogst toegekende waardering kwam tot stand na een beoordeling van de totale levenscyclus van het product.

Grijsen park & straatdesign
Winterswijk
0543 - 51 69 50
www.grijsen.nl

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 1 / 2021, thema circulariteit. Download hier het magazine. Wil je meer weten over het circulair inrichten van de openbare ruimte, meld je dan gratis aan voor de Verbindingsdag Circulaire Openbare Ruimte op 30 maart. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »