Duurzame energieoplossing voor theaterfestival De Parade

woensdag 27 mei 2020
timer 2 min
Voor theaterfestival De Parade in Den Haag heeft CBMMontfoort duurzame ondergrondse voorzieningen aangelegd in het Westbroekpark.

Reizend theaterfestival De Parade heeft begin 2018 de wens uitgesproken om geen aggregaten meer toe te passen bij het evenement in het Westbroekpark in Den Haag. Op verzoek van rondreizend theaterfestival De Parade heeft CBMMontfoort een oplossing bedacht om een het festival van evenementenstroom te voorzien.

Doelstelling

Het doel van deze aanvraag was milieuwinst, mindergeluidsoverlast en een positieve businesscase. Omdat de voorzieningen midden in het Westbroekpark moest worden aangelegd, was de keuze voor een ondergrondse stroomvoorziening snel gemaakt. Hierbij is gekozen voor de PowerPut, dit is een totaalconcept voor ondergrondse evenementenstroom. Hierbij worden terreineigenaren, veelal gemeenten, begeleid, om op een verantwoorde manier over te gaan naar een duurzame energieoplossing.

Powerput begint met het inventariseren van het energiegebruik en eindigt pas als er een langdurige samenwerking is gerealiseerd voor het in gebruik nemen van vaste duurzame energieoplossingen. In het Westbroekpark heeft deze werkwijze geresulteerd in vijf ondergrondse energievoorzieningen van 250A per stuk. De energievoorzieningen zijn volledig vervaardigd van RVS en het deksel is vervaardigd van RVS tranenplaat. Van elke energievoorziening is een kabel tracé bepaald. Aansluitend zijn de kabelberekeningen aangeleverd en zijn de Powerputten geplaatst en getest.

Tijdens het gehele proces is reizend theaterfestival De Parade volledig ontzorgd en is de complete installatie Turn-Key opgeleverd.

CBMMontfoort
Benschop
0348 – 474906
www.cbmmontfoort.nl

 

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 2, thema ontwerp & inrichting. Je kunt hier het magazine gratis doorbladeren.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vierde editie Circulaire Openbare Ruimte Congres

25 jun om 14:28 uur

Tevredenheid alom op het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen verzamelden zich op 19 juni…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »