Retrobank; onderscheidend met een chique uiterlijk

maandag 5 oktober 2020
timer 2 min
Grijsen ontwikkelde speciaal voor het Duitse dorp Alpen een nieuwe bank voor het centrum: de Retrobank. De onderscheidende buitenbank is inmiddels opgenomen in het assortiment.

Het centrum van de Duitse plaats Alpen is opnieuw ingericht. Het ontwerp daarvoor is gemaakt door landschapsarchitectenbureau Felixx uit Rotterdam. Voor de herontwikkeling van het centrum ontwikkelde Grijsen een volledig maatwerkpakket aan straatmeubilair: fietsbeugels, afzetpalen, plantenbakken, verlichting en de retrobanken. “Allemaal in dezelfde stijl”, zegt Severin Vrogten van Grijsen. “De retrobank is een onderscheidende bank in het straatmeubilairlandschap. We zijn als bedrijf zo tevreden met het ontwerp dat we besloten hebben om de retrobank aan het standaardassortiment toe te voegen.”


De naam retrobank is bewust gekozen, vertelt Vrogten. “Het bankje heeft een retro uiterlijk gecombineerd met een chique uitstraling en is zeer geschikt voor A-locaties, bijvoorbeeld in het centrum of op een stadsplein. De details maken deze bank extra bijzonder: het gebogen staal van zowel de arm- als rugleuning en het hout op de armleuningen. De retrobank is in verschillende kleurstellingen te verkrijgen. Verder is de bank thermisch verzinkt en tweelaags gepoedercoat. Hierdoor gaat de bank, net als onze andere producten, minimaal 25 jaar mee. De zitting en de armleuningen zijn afgewerkt met tropisch hardhout.”

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 4, thema water, groen en klimaat. Download hier het hele magazine.

Grijsen park & straatdesign
Winterswijk
0543 - 51 69 50
www.grijsen.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »