De speelzijdige stad: hoe we onze steden speelser en beweegvriendelijker maken

donderdag 6 maart 2025

In een tijd waarin kinderen minder buitenspelen en steden steeds drukker worden, is het belangrijker dan ooit om ruimte te maken voor spel en beweging in de openbare ruimte. Hoe zorgen we ervoor dat steden uitnodigen tot spelen en ontmoeten? Dit kun je, samen met vakgenoten, ontdekken tijdens de Kennisdag 'De speelzijdige stad', die Speelplan op 15 mei 2025 organiseert. 

Deze dag biedt inspiratie en nieuwe inzichten over het ontwerpen van omgevingen die jong en oud stimuleren om naar buiten te gaan. De kennisdag vindt plaats in Natuurspeeltuin de Hoef in Utrecht en belooft een interactief programma met inspirerende sprekers, workshops en praktijkvoorbeelden. (speelplan.nl)

Wat kun je verwachten?

  • Inspirerende keynotes van experts op het gebied van speelvriendelijke steden.
  • Praktijkvoorbeelden van succesvolle projecten in Nederland en daarbuiten.
  • Workshops, demo's en een mini-excursie.
  • Netwerkmomenten om ervaringen en kennis te delen met vakgenoten.

Sprekers

Vincent Luyendijk: Expert in duurzame, gezonde leefomgevingen. Hij deelt hoe spelen bijdraagt aan een waardevolle stad en toont voorbeelden uit binnen- en buitenland. Zijn boek 'De Fijne Stad' verschijnt begin 2025.

Gerben Helleman: Stadsgeograaf en onderzoeker aan de Haagse Hogeschool. Hij presenteert de resultaten van een tweejarig onderzoek naar het buitenspeelgedrag van basisschoolkinderen: wat werkt wél en wat niet?

Praktische informatie

Datum: 15 mei 2025

Locatie: Natuurspeeltuin de Hoef, Utrecht

Kosten: Gratis

Wil jij meedenken over de stad van de toekomst? Meld je dan snel aan voor deze inspirerende dag en vul het aanmeldformulier in op de website van Speelplan. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: proefparkeervak in Hoorn

12 aug om 08:00 uur

Mark Deckers heeft als projectleider Circulaire Economie bij de gemeente Hoorn circulariteit en duurzaamheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijke fietspaden: ruimte voor verandering

5 aug om 08:26 uur

De fiets is de afgelopen tien jaar in vele opzichten veranderd. Waar vroeger de keuze vaak niet verder ging dan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulair werken begint niet bij de afvalbak, maar aan de tekentafel

29 jul om 09:00 uur

Nederland heeft grote ambities: in 2050 moet onze economie volledig circulair zijn. De openbare ruimte speelt…

Lees verder »
flash_onNieuws

Meer ruimte voor groen, ontspanning en sport in Utrechts Park Transwijk

17 jul om 12:00 uur

Meer ruimte voor spelen, sporten en recreatie, nieuw parkmeubilair, herkenbare wandel- en fietspaden, een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Trevor Verberne

10 jul om 10:29 uur

In deze aflevering van onze rubriek Young Professional is het de beurt aan Trevor Verberne (31). Trevor is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Water, historie en staal met stijl in ’t Gulden Land

10 jul om 08:00 uur

In het noorden van Helmond, ingeklemd tussen de oude en nieuwe Zuid-Willemsvaart en grenzend aan Aarle-Rixtel,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterpret in het wild: nieuw speellandschap verrijkt Burgers' Zoo

1 jul om 08:48 uur

In de natuurlijke omgeving van Burgers’ Zoo is een bijzonder waterspeelelement verschenen dat kinderen uitdaagt…

Lees verder »