Terugblik Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte 2016

dinsdag 29 november 2016
timer 2 min
Dit jaar was CROW te gast bij de gemeente Rotterdam voor het jaarlijkse Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte (NCBOR), met als thema ‘Beheer, de stuwende kracht’. Linda Molenaar, directeur Stadsbeheer gemeente Rotterdam, en Paul de Beijer, directeur Asset Management van Havenbedrijf Rotterdam N.V., openden het congres.

Het NCBOR werd dit jaar voor de vierde keer georganiseerd door CROW, in samenwerking met CROW Levende Stad, Acquire Publishing en de gemeente Rotterdam als gastgemeente. Een zeer geslaagde editie in het World Trade Center in Rotterdam, met ruim 300 bezoekers, heerlijke lekkernijen van de Rotterdamse Koekela en een thema dat iedere bezoeker aansprak. “Beheer leeft!” aldus Ineke Westbroek van het CROW tijdens de opening.

 

Molenaar, één van de keynotes van het congres, onderschreef deze uitspraak. Met een meerjarenvisie op beheer heeft Rotterdam het geschopt tot ‘coolste stad van Nederland’, aldus The Wall Street Journal. “Integraal werken is de rode draad met de focus om samen aan de slag te gaan en verder te kijken dan je eigen afdeling. Beheer is het nieuwe ontwerpen,” aldus Molenaar.

 

De Beijer beaamde dit tijdens zijn keynote. Beheer van de haven van Rotterdam is een voorbeeldproject van assetmanagement, een veelgehoord thema op het NCBOR. Door deze beheermethode wordt de gehele keten, van ontwerp, uitvoering, beheer tot en met sloop en verkoop, meegenomen. Hierdoor ontstaat een optimale balans tussen prestaties, risico’s en kosten. “Assetmanagement geeft je de middelen om de overstap te maken van curatief naar preventief beheer,” aldus De Beijer.

 

Maar assetmanagement, is dat niet zeer theoretisch en complex? Deze stelling kwam regelmatig terug op het congres en werd beantwoord met een ferme ‘nee, assetmanagement is juist praktisch!’ Zo wezen de gemeentes Rhenen en Súdwest-Fryslân tijdens hun lezing uit dat de beheermethode juist stapsgewijs risico’s in kaart brengt zodat met minder moeite de meeste meerwaarde voor de leefbaarheid van de gemeente gerealiseerd kan worden.

 

Jaap Meindersma, directeur Stadsbeheer van gemeente Almere, sloot het NCBOR scherp af: “De bescheidenheid moet van het vakgebied af. 16 miljoen mensen in Nederland zouden elke dag moeten klappen voor het werk dat beheerders doen. De vakmensen vormen het grootste goud in onze handen.”

 

De volgende editie van het NCBOR is in 2017. Tot ziens in de gemeente Tilburg!

 

www.ncbor.nl

Meer artikelen met dit thema

person_outlineBlog

De top 8 van gasthoofdredacteur Eline van Weelden

9 mrt om 10:01 uur

We vroegen Eline van Weelden, gasthoofdredactuer van Straatbeeld nummer 6, waar ze haar inspiratie vandaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »