Abri van de toekomst in Parijs

dinsdag 31 maart 2015
timer 1 min
Voor het eerst in vijftien jaar heeft zijn in de Franse hoofdstad Parijs tweeduizend abri's vervangen. De nieuwe abri's zijn ontworpen door Marc Aurel en bieden de reiziger een aantal services.

De nieuwe abri's zijn vervaardigd door het bedrijf JCDecauxen maken volgens het bedrijf het gebruik van openbaar vervoer aangenamer en verhogen de algemene leefbaarheid in de stad. Elk jaar maken zo'n 331 miljoen mensen gebruik van het Parijse busnetwerk. 


USB-poorten en touchscreens

De nieuwe abri's zijn voorzien van een groter dak en voor slechtzienden zijn tastbare reisinformatie en spraakberichten beschikbaar gemaakt. Verder beschikken de wachthuisjes over usb-poorten die reizigers kunnen gebruiken om hun mobiele telefoon op te laden. Honderd abri's zijn voorzien van digitale touchscreens met tijd- en locatiegebonden (reis)informatie. Zo zijn hier apps en plattegronden te raadplegen met toeristische bezienswaardigheden, restaurants en andere hotspots. JCDeacaux biedt hier tevens informatie aan over hun fietsverhuursystemen, zodat reizigers ook na hun busreis verder kunnen reizen. Honderd abri's zijn voorzien van zonnepanelen en vijftig stuks hebben een groen dak. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publieke stroomvoorziening vraagt om meer dan een snelle scan

20 apr om 12:08 uur

Een plein is geen momentopname, maar een levend systeem. Toch baseren gemeenten de energievoorziening voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Doeboek helpt gemeenten duurzame infrastructuur echt toepassen

15 apr om 13:52 uur

Duurzame infrastructuur staat bij veel gemeenten hoog op de agenda, maar de stap van ambitie naar uitvoering…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme stroomkast maakt Burgumse markt veilig en toekomstbestendig

27 jan om 11:29 uur

De centrale markt in Burgum had te kampen met onveilige, verouderde stroomkasten. Kortsluiting en onduidelijk…

Lees verder »