Amsterdam pakt overlast nog strenger aan

dinsdag 28 augustus 2018
timer 1 min
Om de overlast in de Amsterdamse binnenstad zoveel mogelijk te beperken, gaat een deel van de handhavers daar binnenkort op pad met mobiele pinapparaten. Toeristen kunnen op deze manier meteen hun boete betalen.

De handhavers krijgen naast het mobiele pinapparaat een folder mee die in zes talen uitlegt dat er meteen moet worden afgerekend. Ze schrijven boetes uit voor onder meer geluidsoverlast en te hard varen. Ook gaat de gemeente met codes werken. De gemeente gaat een grens instellen voor hoeveel mensen zich tegelijkertijd in het gebied rond de Wallen mogen bevinden. Bij code rood mag ‘dus’ niemand het gebied meer in.

Hou de straten schoon

Een andere maatregel die de gemeente gaat treffen om de overlast te minimaliseren, is het instellen van dweilpauzes. Het gebied rondom de Wallen wordt dan tijdelijk afgesloten voor publiek, zodat het terrein grondig kan worden gereinigd. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden in een

4 dec om 09:32 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

28 nov om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov om 08:00 uur

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heeft jouw gemeente een hart? Speel dan mee met REstart!

14 nov om 15:25 uur

Veel goede speeltoestellen worden weggegooid. Kleine gemeenten hebben vaak een financiële uitdaging en kunnen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim en duurzaam schoffelen met stille kracht

14 nov om 08:53 uur

De openbare ruimte vraagt om slimme, duurzame en veelzijdige oplossingen. Met het Makita UX01G combisysteem,…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Meer aandacht voor optelsom bekende maatregelen kan sociale veiligheid verbeteren’

12 nov om 09:05 uur

Met de actie ‘Wij eisen de nacht op’ vragen vrouwen aandacht voor de onveiligheid die ze ervaren. Michiel Meurs…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe gemeente Hoorn data inzet voor een beweegvriendelijke leefomgeving

10 nov om 08:42 uur

Een aantrekkelijke leefomgeving waarin bewegen vanzelfsprekend wordt; dat is de ambitie van gemeente Hoorn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

NPDW introduceert Inspiratiegids Duurzame Bestrating

7 nov om 08:35 uur

Steden en dorpen willen de openbare ruimte groener, duurzamer en circulair inrichten. Om ontwerpers, gemeenten…

Lees verder »