Beheer schoolpleinen Barendrecht in handen gemeente

dinsdag 4 juni 2013
timer 2 min
De gemeente Barendrecht en Barendrechtse schoolbesturen ondertekenden onlangs de gezamenlijk opgestelde ‘Notitie schoolpleinen’. Hiermee leggen de partijen formeel vast dat de gemeente verantwoordelijk is voor het beheer en onderhoud van de zestien schoolpleinen die sinds 2003 openbaar toegankelijk zijn.

Beheer schoolpleinen Barendrecht in handen gemeente

 

Kruisbestuiving

Hiermee ontstaat er kruisbestuiving: de scholen maken binnen schooltijden gebruik van hun plein en met regelmaat van diverse andere speelplekken in de omgeving, terwijl de pleinen na schooltijd ingezet worden als extra speelruimte in de diverse wijken, zo meldt De Weekkrant.

Verantwoordelijk

Wethouder Jeroen Gebben is blij met de Notitie: “Dit betekent een win-win situatie voor zowel scholen als de buurt. Voor de scholen betekent dit een einde aan de onduidelijkheid over de verdeling van de verantwoordelijkheden voor het onderhoud. De wijken profiteren ook: een omgeving met spelende kinderen is levendig, laat onderlinge contacten ontstaan en is goed voor de samenhang en sociale veiligheid in een buurt.”

Afstaan

De gemeente is verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de pleinen. De scholen dragen bij door hun gelabelde rijksmiddelen af te staan aan de gemeente. De gemeente op haar beurt krijgt verder geen extra geld voor de pleinen, dus er zullen keuzes gemaakt moeten worden in het totale budget voor openbare speelplekken. In de praktijk zou het kunnen betekenen dat een aantal buurtspeelplekken in de toekomst opgeheven moeten worden.

Bron: de Weekkrant

 

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leidraad voor sturen op waarden helpt beheerders gemeenten verder

16 jan om 14:55 uur

Hoe bepaal je wat écht belangrijk is op welke plek in de openbare ruimte? Is het biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »