Beleid voor reclame in de openbare ruimte Aalten

vrijdag 21 juni 2013
timer 2 min
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Aalten wil het plaatsen en aanbrengen van reclame in de openbare ruimte beter regelen en op elkaar afstemmen. Uitgangspunt hierbij is een betere beeldkwaliteit van de openbare ruimtes. 

Beleid voor reclame in de openbare ruimte Aalten

 

Nota

Hiervoor is de nota Reclamebeleid `Zie door de borden uw boodschap weer!' vastgesteld. Reclame-uitingen vormen een steeds belangrijker beeldbepalend element in de omgeving. De kernen en het landelijke buitengebied zijn in enkele decennia volledig veranderd en de gemeente Aalten ervaart op dit moment de wildgroei van illegale reclame als onwenselijk. De zorg voor de beeldkwaliteit van de openbare ruimte is een belangrijke taak van de gemeentelijke overheid.

Reclamebeleid

Het gemeentelijke beleid voor reclame-uitingen was tot nu toe verspreid over een aantal beleidsnota's en de Algemene Plaatselijke Verordening. Door deze versnippering was niet altijd duidelijk wanneer men wel of geen reclamevergunning moest aanvragen. Met het nieuwe beleid komt er meer uniformiteit en ook de controle van de regels wordt versterkt. Uitgangspunt daarbij is dat illegale reclame moet worden verwijderd.

Alternatieve mogelijkheden

Het nieuwe reclamebeleid biedt bedrijven, verenigingen en andere organisaties wel alternatieve mogelijkheden voor het uiten van hun boodschap. Op strategische punten worden op termijn digitale informatieportalen geplaatst. Deze zijn zowel voor maatschappelijke als commerciele reclame te
gebruiken. Ook worden in alle kernen plakzuilen geplaatst voor uitingen van verenigingen en ideele organisaties. Daarnaast worden in de gemeente enkele locaties aangewezen, waar borden geplaatst kunnen worden voor niet commerciele doeleinden.

Kwaliteitsimpuls

Het nieuwe reclamebeleid biedt kwaliteitsimpulsen voor het buitengebied en de kernen van de gemeente Aalten en gaat uit van een gebiedsgerichte aanpak. Zo gelden voor het bedrijventerrein andere regels dan voor het recreatieve buitengebied van de gemeente Aalten. Met het aanpassen van de gemeentelijke welstandsnota en de APV wordt ook gebiedsgericht maatwerk geleverd. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulair werken begint niet bij de afvalbak, maar aan de tekentafel

29 jul om 09:00 uur

Nederland heeft grote ambities: in 2050 moet onze economie volledig circulair zijn. De openbare ruimte speelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Trevor Verberne

10 jul om 10:29 uur

In deze aflevering van onze rubriek Young Professional is het de beurt aan Trevor Verberne (31). Trevor is…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste sessies MOVE24 bekend

30 jun om 10:54 uur

Spelen, sporten, bewegen en ontmoeten zijn de pijlers van de tweede editie van MOVE24. Dit keer krijgt het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vierde editie Circulaire Openbare Ruimte Congres

25 jun om 14:28 uur

Tevredenheid alom op het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen verzamelden zich op 19 juni…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »