Italiaans glasmozaiek voor Beurspassage Amsterdam

vrijdag 8 april 2016
timer 2 min
De Amsterdamse Beurspassage wordt een groot openbaar museum. Met de realisatie van het kunstwerk Amsterdam Oersoep wordt een ode gebracht aan de Amsterdamse grachten.

Kunstenaars Arno Coenen en Iris Roskam (bekend van de plafondafbeelding 'Horn of Plenty' in de Markthal Rotterdam) en Hans van Benthem maken een groot kunstwerk voor de passage die het Damrak en de Nieuwendijk verbindt. Een Italiaans glasmozïek van 450 m2 vormt de kroon op het werk.

 

Het kunstwerk krijgt de naam Amsterdam oersoep en is een ode aan de Amsterdamse grachten. Het concept is van kunstadviseur- en producent Mothership. Het plafond wordt gemaakt van een glasmozaïek, met daarin afbeeldingen van het Amsterdamse grachtenwater. De vloer van de passage wordt door een Italiaans familiebedrijf voorzien van terrazzo en de wander van handgemaakte tegels met glas-in-lood-objecten.  Daarnaast zal de passage aangekleed worden met grote kroonluchters, geïnspireerd op fietsonderdelen, en immens grote spiegels gedecoreerd met bladgoud. 


Populaire doorgang 

De Beurspassage verbindt het Damrak met de Nieuwendijk en is een populaire doorgang voor zowel bewoners als bezoekers. De afgelopen jaren zijn in het kader van het project Nowadays de verouderde panden aan de Nieuwendijk en het Damrak naar hypermoderne vestigingen van internationale retailers getransformeerd. Het opknappen en verfraaien van de Beurspassage vormt het sluitstuk van dit project dat eind 2016 afgerond wordt.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »