Landschapskunstwerk GEO-METRIE bij Hardenberg

maandag 2 september 2013
timer 1 min
De reconstructie van de N34 bij Hardenberg tot een regionale stroomweg was aanleiding voor de provincie Overijssel om een aantal ruimtelijke opgaven met elkaar te verbinden vanuit het actieprogramma Cultuur en Ruimte. Resultaat is onder meer het landschapskunstwerk GEO-METRIE.

Landschapskunstwerk GEO-METRIE bij Hardenberg

 

Net boven Hardenberg, ter hoogte van het Engelandse Bos, raakt de N34 bijna de Vecht. Op dit ene punt heeft de automobilist een weids zicht op deze meanderende rivier. De provincie wil dit raakpunt benadrukken en een oude begroeide Vechtarm ten westen van de weg meer zichtbaar en beleefbaar maken.

Uniek uitkijkpunt


Beeldend kunstenaar Paul de Kort won de prijsvraag die Provincie Overijssel in 2012 uitschreef. Hij ontwierp een uniek uitkijkpunt over de Vecht precies op de plek waar in het begin van de 18e eeuw een verdedigingslinie was gepland. Wandelaars kunnen vanuit dit punt over de N34 heen naar de Vecht kijken. De automobilist wordt door de ligging van het werk geattendeerd op de meanders. Ook wordt er een nieuwe wandelroute langs de oude Vechtarm in het Engelandse Bos aangelegd.

Lees hier meer over het programma Cultuur en Ruimte van de provincie Overijssel

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »