Na 23 jaar weer orka op Urk

woensdag 29 mei 2013
timer 1 min
Op de Dormakade op Urk staat weer een orka. Onlangs werd na 23 jaar van afwezigheid weer een beeld van een orka geplaatst op het voormalige eiland. Het beeld werd onthuld door burgemeester Pieter van Maaren en wethouder Ben Visser.

Na 23 jaar weer orka op Urk

 

Fontein

De laatste orka op urk werd 23 jaar geleden geplet onder een boom en vloog daarna in brand. Het plan om een nieuwe versie op de Dormakade neer te zetten werd anderhalf jaar geleden opgevat door een stel Urkers, die speciaal voor dit doeleinde de stichting Orca op Urk oprichtten. Het gevaarte is zes meter lang en bevat ook een fontein. Het kunstwerk werd gefiancierd door de gemeente en verschillende sponsoren. 

Geen klimrek

's Avonds wordt de orka verlicht door ledverlichting. Eerder liet burgemeester Van Maaren al weten heel erg trots te zijn op het beeldbepalende kunstwerk. Ook de stichting is blij met het eindresultaat, maar benadrukt dat de orka geen klimrek is voor kinderen.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heeft jouw gemeente een hart? Speel dan mee met REstart!

14 nov om 15:25 uur

Veel goede speeltoestellen worden weggegooid. Kleine gemeenten hebben vaak een financiële uitdaging en kunnen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ode-aan-de-vrijwilligerbank in ’s-Hertogenbosch

11 nov om 09:46 uur

Lekker uitkijken over natuurgebied ‘Het Bossche Broek’ kun je sinds kort vanaf het vernuftig geconstrueerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »