Nijmegen zoekt kunstwerk voor brug De Oversteek

dinsdag 9 mei 2017
timer 2 min
De lift bij de brug de Oversteek over de Waal bij Nijmegen krijgt een nieuw uiterlijk. De komende jaren zit de houten bekisting nog om de lift heen. De gemeente roept kunstenaars op om een voorstel in te dienen voor een kunstwerk op de bekisting.

Onlangs werd de lift bij De Oversteek vernield. Om te voorkomen dat vandalen nog meer schade kunnen aanrichten is een bekisting gerealiseerd om de lift heen, die als basis kan dienen voor een kunstwerk op deze beeldbepalende plek. De gemeente hoopt hiermee agressie en vandalisme tegen te gaan, omdat kunst een positieve uitstraling heeft. Het kunstwerk kan een schildering zijn maar ook voorstellen voor andere kunstwerken op de bekisting zijn welkom.


Inspiratie

De houten bekisting en het gevraagde kunstwerk hebben invloed op het beeld van de brug en de betekenis van de brug en haar omgeving. Het kunstwerk moet dan ook gemaakt worden vanuit de inspiratie van de brug en de omgeving van de lift. Er zijn drie belangrijke elementen voor inspiratie. Ten eerste de brug De Oversteek zelf met het kunstwerk ‘Lights Crossing’ en de ‘Sunset March’, het ontwikkelgebied Waalfront en het cultureel kwartier NYMA.

 

De uitslag is op 26 mei. En de opdracht moet uiterlijk 6 juli 2017 klaar zijn. De verwachting is dat het kunstwerk drie tot vijf jaar blijft staan. Er is een budget van 12.000 euro.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »