Samenwerking OR Bollenstreek

maandag 16 juli 2012
timer 1 min
Drie gemeenten uit de Bollenstreek, Teylingen, Katwijk en Noordwijk, gaan samenwerken voor een betere openbare ruimte. Het doel van de samenwerking is kostenbesparing en kwaliteitsverbetering. 

Samenwerking OR Bollenstreek

Overeenkomst


Wethouders Leo van der Zon, Gerard Mostert en Martijn Vroom van de gemeenten Teylingen, Katwijk en Noordwijk, hebben hiervoor een overeenkomst ondertekend.
Elk van de drie gemeenten zal van een specifiek werkveld de coördinatie in handen nemen. De gemeente Noordwijk coördineert voortaan het onderhoud van de rioleringen, gemeente Katwijk het wegbeheer en gemeente Teylingen richt zich op gladheidsbestrijding.

Materieel en personeel


Onderdeel van de samenwerking is dat de gemeenten gebruik kunnen maken van elkaars materieel en personeel. Maar voordat er geld bespaard kan worden, moeten de gemeenten eerst nog een bedrag van €125.000,- aan organisatiekosten uitgeven. De gemeenten verwachten dat deze kosten zich op de lange termijn zelf terugbetalen.

 

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »