Standaard meubilair, maar toch op maat

dinsdag 4 oktober 2016
timer 2 min
Meubilair geeft identiteit aan een openbare ruimte. Maatwerk is vaak gewenst, maar ook kostbaar. In Capelle a/d IJssel vond men een oplossing in het modulaire straatmeubilair van Veen Design. Standaard, maar toch op maat.

Jongeren uit Capelle aan den IJssel konden op een aantal locaties terecht op Jongeren OntmoetingsPlekken (JOP). Dat waren tot voor kort standaard prieeltjes, maar ze waren aan vervanging toe. Bij toeval kwam jongerenwerker Daniel Mes in contact met Ron Veen van Veen Design. Samen met de jongeren werd besproken waar het nieuwe meubilair aan moest voldoen. Dit resulteerde in een product waarbij de jongeren zowel overdekt kunnen zitten als in de open lucht. Het geheel is transparant van opzet. Dit heeft als voordeel dat er geen rotzooi in de JOP kan waaien. Bovendien is voor iedereen goed zichtbaar wat er bij de JOP gebeurt, de kans op problemen is hierdoor kleiner.

 

Ontmoeten staat centraal bij het meubilair dat is ontwikkeld door Ron Veen van Veen Design. Het is geschikt voor jong en oud. Voor senioren kan bijvoorbeeld rekening gehouden worden met een hoge zit, terwijl ook ruimte is voor iemand in een rolstoel of rollator.

 

Het systeem bestaat uit een aantal standaard elementen van staal die op verschillende manieren gekoppeld kunnen worden. Dat kan resulteren in een vrij eenvoudig bankje maar ook een overdekte ontmoetingsplek voor groepen. De elementen worden gepoedercoat in elke gewenste kleur. Ook kunnen foto’s geprint worden op het dak of de zijkant van een product. Het product kan hiermee in elke omgeving toegepast worden, bijvoorbeeld scholen, stadions of recreatieparken. Daarbij is het materiaal onderhoudsvriendelijk en hufterproof. .

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Seijsener, Makita, Bosch Beton, Mastscan, Streetlife, Ruimtemakers, Velosolutions en Speelplan

2 sep om 13:52 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Struyk, Rots Maatwerk, Inter Design, Roelofs, Schréder, Vandersanden, VélopA en Green2Grow

2 sep om 13:23 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Furns, Lightronics, Erdi, Fedu Opleidingen, ACO, Het Plein, Grijsen en Skelex

2 sep om 12:41 uur

Op 24 en 25 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: DPS Delta

2 sep om 12:35 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »