Succesvol eerste jaar voor CityLab010

woensdag 23 december 2015
timer 2 min
CityLab010 heeft in 2015 in totaal 3 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de uitvoering van innovatieve plannen van Rotterdammers. Hieruit zijn 46 door de gemeente gesubsidieerde initiatieven gekomen.

Door CityLab010 werd Rotterdam afgelopen jaar een laboratorium voor maatschappelijke innovatie. Rotterdammers konden vanaf mei 2015 ideeën indienen, wat er uiteindelijk 150 werden via CityLab010.nl. Hieruit zijn door de gemeente 46 initiatieven gekozen die worden gesubsidieerd.

Enthousiat

De initiatiefnemers zijn enthousiast over het project. Zo laat Angelique Vandevenne van Broodnodig, een initiatief dat een prototype ontwikkelt om oud brood om te zetten in gas, weten: "CityLab010 heeft met de hulp van deskundigen bij de gemeente ervoor gezorgd dat ons bescheiden plan een gedegen businessplan werd voor de stad."


Ook Paul Rutten is enthousiast. Hij is directeur Kenniscentrum Creating010 en penvoerder van de samenwerkingspartners van het project FLOW, een serious game voor jongeren met autismespectrumproblemen. "Binnen Rotterdam is de serious gaming sector een van de snelst groeiende sectoren. We kunnen nu het gameconcept uitwerken tot een volwaardig eerste prototype. Samen met CityLab010 organiseren we een tweetal netwerkbijeenkomsten, zodat de zorg-, onderwijs- en creatieve sector kennis en ervaring met elkaar uitwisselen."


De initiatieven zijn verdeeld over negen thema's: Duurzamheid en Mobiliteit, Buitenruimte, Sport, Cultuur, Kansrijke Wijken, Veiligheid, Economie, Werkgelegenheid en Onderwijs.

 

Door in 2016

CityLab010 brengt plannenmakers samen met gemeentelijke experts en deskundigen in de stad. Als een plan wordt goedgekeurd, worden ze gezamenlijk doorontwikkeld tot uitvoerbare plannen. In 2016 zal CityLab010 doorgaan met deze werkwijze. Nieuwe subsidieaanvragen zijn momenteel niet mogelijk, maar naar verwachting maakt de gemeente in april 2016 de nieuwe subsidiecriteria bekend.
 

Kijk ook op de website van CityLab010.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »