Tour de France fietst langs fotowerken in Utrecht

vrijdag 29 mei 2015
timer 1 min
Kunstenaar Frans Hofmeester maakt een serie fotowerken voor de onderdoorgangen Albatrosstraat en Bleekstraat bij station Vaartsche Rijn in Utrecht. Buurtbewoners zijn betrokken bij de totstandkoming van dit bijzondere kunstwerk van in totaal negentien fotowerken.

 

Naast bewoners zaten projectleider Nienke van de Lune van Movares en Paul van der Ree, architect van station Vaartsche Rijn in de klankbordgroep voor beoordeling van het ontwerp. De 19 fotowerken worden begin juni geïnstalleerd en daarna onthuld. 

 

Bloemen en handen


In de fotowerken zijn mens en natuur met elkaar verbonden. Bloemen groeien dwars door handen heen in een spel tussen kleur en licht. Hofmeester's fotowerken zullen de beide onderdoorgangen blijvend transformeren in een vrolijke, kleurrijke sfeer. Jong en oud, allochtoon, autochtoon, allemaal zijn ze vertegenwoordigd in de fotowerken.

 

Tour De France 2015.

Beide onderdoorgangen liggen op het parcours van de Tour De France 2015. Tijdens de eerste etappe op 4 juli, (Le Grand Départ) een individuele tijdrit, moeten de renners een parcours van 13,7 kilometer door Utrecht afleggen. Ze zullen de hele dag langs de fotowerken van Hofmeester fietsen. 

  

Tour de France fietst langs fotowerken in Utrecht

De Tour de France fietst komende zomer langs negentien fotowerken in Utrecht

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Eenvoudiger evenementenbeheer in Bodegraven-Reeuwijk

12 feb om 09:00 uur

In de gemeente Bodegraven-Reeuwijk is sinds kort een slimme oplossing in gebruik om stroomvoorzieningen op het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme stroomkast maakt Burgumse markt veilig en toekomstbestendig

27 jan om 11:29 uur

De centrale markt in Burgum had te kampen met onveilige, verouderde stroomkasten. Kortsluiting en onduidelijk…

Lees verder »

Flamingo: omdat je fiets geen avonturen zoekt

16 jan om 13:59 uur

Veilig en efficiënt fietsparkeren is essentieel op plekken waar fietsen vaak onbeheerd achterblijven. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slim betalen voor energie: eenvoudige, eerlijke en duurzame marktstroom

22 dec 2025

Markten en evenementen vragen om betrouwbare en efficiënte stroomvoorziening.  Seijsener Techniek biedt slimme…

Lees verder »

Straatmeubilair verrijkt het nieuwe stedelijke centrum Four Frankfurt

16 dec 2025

In het hart van Frankfurt staat FOUR, een modern stedelijk complex waar wonen, werken, winkelen en ontspanning…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ode-aan-de-vrijwilligerbank in ’s-Hertogenbosch

16 dec 2025

Lekker uitkijken over natuurgebied ‘Het Bossche Broek’ kun je sinds kort vanaf het vernuftig geconstrueerde…

Lees verder »