Veel belangstelling voor WOR 2013

dinsdag 18 december 2012
timer 3 min
Het initiatief van ExpoProof en Acquire Publishing om jaarlijks in één week zo veel mogelijk kennis op één locatie te verzamelen, valt in goede aarde bij de betrokkenen. Overheden, kennisinstituten, brancheorganisaties, adviesbureaus en toeleveranciers leveren hun bijdrage om de WOR tot succes te maken.

Veel belangstelling voor WOR 2013

Doordraai-systeem vernieuwend concept


Volgens Jean Paul Boon van ExpoProof is vooral het onderscheidende en vernieuwende concept dé verklaring voor de grote belangstelling: “Het idee om bezoekers volgens een doordraai-systeem een uitgekiend hoogwaardig dagprogramma te bieden, spreekt deelnemers en exposanten aan. Aan het eind van de dag heeft iedereen deelgenomen aan de workshops, de speedconsults, het kennislab, de best practices die we samen met de Programmacommissies concreet invullen.  De locatie Kasteel De Vanenburg zorgt voor een perfecte setting. Op welke dag bezoekers ook komen, ze worden ondergedompeld in een sfeer van kennis, inspiratie en innovatie op management -en directieniveau.”


Krachtige Programmacommissies


De inhoud van de vijf dagen wordt bepaald door een vijftal programmacommissies. Programmamanager Geert Dijkstra is positief over de bereidheid om mee te denken: “Het is gelukt om in de programmacommissies vertegenwoordigers van alle sectoren van de openbare ruimte te krijgen. Naast bestuurders, beleidsmakers en uitvoerders van kleine en grote gemeenten, zijn ook de wetenschap, de advieswereld én de toeleveranciers goed vertegenwoordigd.” Een compleet overzicht van de Programmacommissies is te vinden op de website van de Week van de Openbare Ruimte.


Kennispartners


De Week van de Openbare Ruimte wordt gemaakt voor én door de branche. Naast de branchevertegenwoordiging in de programmacommissies wordt er met een groot aantal  kennisorganisaties samengewerkt bij de invulling van de Week. Inmiddels hebben onder meer NVTL, Ruimte voor de Jeugd, Stadswerk, CROW, NISB, Jantje Beton, AgentschapNL, IGOV, NSVV, TNO en VHG zich als kennispartner aangesloten. En met andere partijen zijn gesprekken in een vergevorderd stadium.


Exposanten


Zes weken na lancering tijdens de Dag van de Openbare Ruimte in Houten hebben al meer dan 30 bedrijven zich aangemeld, waaronder: Boomkwekerij Ebben, Boot & Co Boomkwekerijen, BSI Bomenservice, BTL Bomendienst, Cyber, Nationale Bomenbank, Regelink Ecologie & Landschap, Soil-Tech Solutions, Streetlife, Van den Berk Boomkwekerijen, Van Iersel, Samson Urban Elements, Bureau Stoep, Erdi, Falco, Grijsen, Jan Kuipers Nunspeet bv, Klaver Fietsparkeersystemen, Mecurity, De Nood Group, Lightronics, Philips, Rei-Lux Benelux, Triolight, WE-EF Benelux, Ziut, Drainvast, EcoDynamic, Metten Stein + Design, Morssinkhof Groep, HUWA, BTL Advies en Pius Floris Boomverzorging.

Feiten Week van de Openbare Ruimte 2013


Wanneer:    8 tot en met 12 april 2013
Thema’s:    Groen (8 april), Spelen (9 april), Ontwerp & Inrichting (10april), Licht (11 april) en
Bestrating (12 april)
Locatie:        Kasteel De Vanenburg Putten
Informatie:    www.weekvandeopenbareruimte.nl

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Mike Blauw

18 sep om 08:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waardensturing in de beheerpraktijk

15 sep om 08:00 uur

In de omgevingsvisie van een gemeente staan veel waarden, bijvoorbeeld over biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »