Vijf kraanwaterpunten in Haarlem

zondag 15 mei 2016
timer 1 min
Op de Grote Markt, Stationsplein, Waertmolenpad, Kleverlaan en Kleine Houtweg in Haarlem zijn deze week vijf kraanwaterpunten geplaatst. Een gratis drinkwatervoorzieining in de openbare ruimte.

Het project is een gevolg van de motie Heerlijk Haarlems Drinkwater. De Haarlemmer gemeenteraad bracht hiermee het gezonde en duurzame karakter van watertappunten onder de aandacht. Immers, op deze manier komen er minder plastic flesjes in omloop en komt er minder rommel op straat. Daarbij draagt het initiatief van de gemeente in samenwerking met drinkwaterbedrijf PWN bij aan de gezondheid van de inwoners en bezoekers van Haarlem.

 

Topkwaliteit

Joke Cuperus, directeur PWN: “Kraanwater in Nederland is duurzaam en van topkwaliteit. Het behoort zelfs tot de beste van Europa. Met een PWN-tappunt wordt het drinken van kraanwater voor iedereen nog toegankelijker. Daarnaast is het niet alleen een bijdrage aan een schoner milieu, maar wordt er ook een gezonder alternatief geboden”.

 

De kraanwaterpunten staan van maart tot en met november in de openbare ruimte. Tijdens de vorstperiode worden ze tijdelijk weggehaald en wordt er onderhoud aan gepleegd.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »