Bomen in Mega Bloempotten vergroenen centrum Dijon

maandag 9 september 2013
timer 2 min
Het klassieke plein ‘Place Darcy’ in het Franse Dijon heeft een grondige herinrichting ondergaan. Bovenop de nieuwe ondergrondse parking zijn reusachtige bloempotten uit de Streetlife Collectie geplaatst, die half in de bestrating van het plein zijn verzonken. 

Bomen in Mega Bloempotten vergroenen centrum Dijon


Deze Mega Bloempotten zijn gemaakt van het nieuwe duurzame materiaal: Bio Composiet met Natural Fibres. De Franse landschapsarchitect Alfred Peter tekent voor de innovatieve inrichting.
 

Wachtmeubilair

Het klassieke plein heeft een sympathiek ogende groene laag gekregen. In een geometrisch patroon is een arboretum van 55 verschillende bomen gecreëerd, waar ook op hete dagen door de schaduwwerking een aangenaam verblijfsklimaat is ontstaan. De potranden zijn zodanig door Streetlife ontworpen dat deze cirkelvormige zitbanken rondom de bomen vormen en gelegenheid tot zitten bieden. De stedelijk dynamiek op het plein is verbeterd en sympathiek. Zelfs bij de tramhaltes doen de potten met bomen dienst als wachtmeubilair.

Tramway

De bomen zullen zich volop in het stedelijk klimaat ontwikkelen door het speciaal Treetec systeem in combinatie met de ruime hoeveelheid groeimedium van de boombakken (3,5 m3). Place Darcy is opnieuw ingericht in het kader van het grootste “Tramway” project in Frankrijk.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »