Bomen in Mega Bloempotten vergroenen centrum Dijon

maandag 9 september 2013
timer 2 min
Het klassieke plein ‘Place Darcy’ in het Franse Dijon heeft een grondige herinrichting ondergaan. Bovenop de nieuwe ondergrondse parking zijn reusachtige bloempotten uit de Streetlife Collectie geplaatst, die half in de bestrating van het plein zijn verzonken. 

Bomen in Mega Bloempotten vergroenen centrum Dijon


Deze Mega Bloempotten zijn gemaakt van het nieuwe duurzame materiaal: Bio Composiet met Natural Fibres. De Franse landschapsarchitect Alfred Peter tekent voor de innovatieve inrichting.
 

Wachtmeubilair

Het klassieke plein heeft een sympathiek ogende groene laag gekregen. In een geometrisch patroon is een arboretum van 55 verschillende bomen gecreëerd, waar ook op hete dagen door de schaduwwerking een aangenaam verblijfsklimaat is ontstaan. De potranden zijn zodanig door Streetlife ontworpen dat deze cirkelvormige zitbanken rondom de bomen vormen en gelegenheid tot zitten bieden. De stedelijk dynamiek op het plein is verbeterd en sympathiek. Zelfs bij de tramhaltes doen de potten met bomen dienst als wachtmeubilair.

Tramway

De bomen zullen zich volop in het stedelijk klimaat ontwikkelen door het speciaal Treetec systeem in combinatie met de ruime hoeveelheid groeimedium van de boombakken (3,5 m3). Place Darcy is opnieuw ingericht in het kader van het grootste “Tramway” project in Frankrijk.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »

Marktstroom.nl: moderne energievoorziening voor markten en evenementen

16 sep om 14:06 uur

Marktstroom.nl staat synoniem voor innovatie en efficiëntie in de energievoorziening voor openbare ruimtes. Met…

Lees verder »

Let's go outside met VelopA: van picknicktafel tot fietsparkeerplek

16 sep om 13:58 uur

Op zoek naar slimme oplossingen voor de openbare ruimte? Bezoek dan onze stand 3.5.62 op de Vakbeurs Openbare…

Lees verder »