Meubilair met natuurlijke uitstraling voor groene school in Emmen

woensdag 13 januari 2021
timer 3 min
De leerlingen en studenten van het AOC Terra (VO en MBO) betrokken met ingang van het nieuwe schooljaar een prachtig groen schoolgebouw in het hart van een woonwijk in Emmen. Tjinco leverde voor dit project divers meubilair met een natuurlijke uitstraling.

Het ontwerp van deze nieuwe energiezuinige school komt op naam van Wind Architecten Adviseurs en bestaat uit drie gebouwen die zorgvuldig zijn ingepast op de locatie en refereren aan de zwerfkeien in het Drentse landschap. OdV Interieurarchitecten heeft het ontwerp van de inrichting voor haar rekening genomen.

Meubilair sluit aan op het Drentse landschap 

Wie aan Drenthe denkt, denkt aan hunebedden en op het nieuwe Terra Emmen zijn zwerfkeien dan ook een belangrijk thema. Het lijkt daarom een logische keuze dat er rondom de school verschillende van onze Supercell zitkeien zijn geplaatst. Op diverse buitenplekken in de groene, natuurlijke omgeving van de school is het van af nu heerlijk toeven voor leerlingen en docenten op de natuurlijk ogende zitelementen met het uiterlijk van een zitsteen.

De massieve Supercell elementen zijn gemaakt van gewapend, gezuurd beton en veilig afgerond, zodat men zich niet kan bezeren aan scherpen randen of hoeken. Daarbij is dit zeer robuuste meubilair voor de (semi) openbare ruimte, vandalismebestendig en bestand tegen ieder weertype.


Supercell zitelementen

Gezond chillen

Samenkomen in de buitenlucht wordt steeds belangrijker. Frisse lucht is gezond en inmiddels weten we dat virussen en ziektes minder snel verspreiden als we buiten zijn. Rondom het AOC Terra krijgen de leerlingen alle ruimte en mogelijkheid buiten te werken, leren, chillen en hangen. De Hop Hop bankjes die zijn geplaatst, vormen een van de vele fijne ontspanningsplekken op het schoolplein. De bankjes zijn gemaakt van larikshout, een materiaal dat het hele jaar door prettig aanvoelt en nauwelijks onderhoud behoeft. Als bank op een bestaande rand of een trap zijn de Hop Hop elementen een natuurlijke aanvulling.

Bloeiende tulpen

Tulpen op een school in Drenthe die het hele jaar bloeien en ondertussen een grote bijdrage leveren aan een schoon en opgeruimd schoolplein. Hoe zit dat dan? Door voor een vrolijke bos gekleurde Tulpi bin afvalbakken te kiezen, wordt het groene thema in en rondom het AOC Terra ook in haar keuze voor afvalbakken doorgevoerd.

Uit onderzoek blijkt dat opvallende afvalbakken beter worden gebruikt. De Tulpi bin speelt hier met haar fleurige karakter goed op in. Leerlingen zullen eerder geneigd zijn hun afval en etensresten in deze opvallende bakken in de vorm van een tulp te deponeren.


Tulpi bin afvalbakken

Frisse groene banken 

Het kleurgebruik in de school is gekoppeld aan de sfeer van de vier seizoenen; een verwijzing naar het groene karakter van het geboden onderwijs. In de gemeenschappelijke hal van de school sluiten de frisse, lime groen gekleurde Coffin lounge zitelementen perfect aan op het groene thema. De banken zijn flexibel te verplaatsen en daarom multi-inzetbaar tijdens evenementen zoals bijvoorbeeld een diploma uitreiking, lezing of kerstviering in de hal en rondom de entree van de school. 


Tjinco
Den Haag
070 - 361 59 35
https://tjinco.nl

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 06/2020. Lees meer van Straatbeeld in onze digitale bibliotheek.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »