Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

maandag 31 maart 2025

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De uitvoering moest duurzaam zijn, goed te beheren, een monumentale uitstraling hebben én passen in de nieuwe stationsomgeving. 

CM3 custom-made maakte diverse varianten met respect voor het oorspronkelijke idee; een bank met een basis van hardsteen, bekleden met hout. Na gezamenlijk overleg met de afdeling Beheer en de landschapsarchitect werd gekozen voor het ontwerp van CM3 custom-made; een open stalen frame bekleed met hout. Deze optie was prijstechnisch en op het gebied van beheerbaarheid de beste keuze. Het frame is thermisch verzinkt en gepoedercoat. Het hout is gemonteerd op panelen die bij eventuele schade vervangbaar zijn en afgewerkt met een Biocoating, die bescherming biedt tegen graffiti.  

De samenwerking beviel zo goed, dat er een vervolgopdracht uit kwam. Eind 2024 heeft CM3 custom-made vier extra banken rondom het station gerealiseerd. Deze banken zijn voorzien van leuningen die het opstaan makkelijker maken.  

Ontwerp: Harold van den Broek MLA / Ruud van Eggelen 
Engineering en levering: CM3 custom-made
 

cm3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073 - 200 11 15 
cm3-custommade.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fietsenrek Toekan: duurzaam en toekomstgericht

7 aug om 08:45 uur

Erdi levert een bijdrage aan duurzame stedelijke ontwikkeling door middel van een eigen productielijn. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Demontabele boombakken met verwisselbare panelen

24 jul om 08:00 uur

Stedelijke vergroening vraagt om innovatieve, flexibele én duurzame oplossingen. De demontabele boombakken met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een nieuw tijdperk: innovatie en duurzaamheid in stadsparken

19 jul om 00:41 uur

In de dynamische stad Amsterdam, waar historie en vooruitgang hand in hand gaan, krijgt de openbare ruimte een…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vierde editie Circulaire Openbare Ruimte Congres

25 jun om 14:28 uur

Tevredenheid alom op het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen verzamelden zich op 19 juni…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer groen op hoogte: plantenbak en balustrade in één

6 mei om 10:04 uur

In stedelijke omgevingen wordt ruimte steeds schaarser, terwijl de behoefte aan groen juist toeneemt. FURNS…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het meest duurzame verkeersbord heeft u al in uw bezit

8 apr om 09:31 uur

In 2030 heeft de Rijksoverheid 50 procent circulaire inkoop als doel. Dit betekent dat producten en…

Lees verder »