Solar verlichting kan ook bij Nederlands weer

vrijdag 18 januari 2019
timer 2 min
Steeds vaker zien we openbare verlichting op zonne-energie verschijnen. “Een mooie ontwikkeling”, meent Anouk Beekman Houdijk van Sun Park Innovation, “want zonne-energie is er altijd en het is bovendien gratis. Als een van de grootste solar lichtmasten leverancier in Nederland zijn wij ons bewust van de beperkingen van de Nederlandse weersomstandigheden - denk hierbij aan de lange donkere winteravonden.”  

Zelfs het ingraven van accu's in de grond is geen garantie op een volledige nacht verlichting. Bovendien geniet het ingraven van accu’s niet de voorkeur vanwege bekende nadelen voor het milieu. Uit diverse gesprekken bleek echter dat de wens om solar verlichting te gebruiken bij verschillende gemeenten wel degelijk bestaat. Het grootste bezwaar is de beperkte accucapaciteit in de wintermaanden in combinatie met de aanschafkosten.

“Met onze grootste afnemer Gemeente Alphen aan den Rijn hebben wij dit idee doorgesproken en de kenmerken en specificaties op een rij gezet. Deze vormden de basis bij het ontwikkelen van een nieuwe Solar Lichtmast die er, net als onze veel verkochte Plug&Play lichtmasten, fraai uitziet, makkelijk te installeren is én beschikt over voldoende capaciteit om de wintermaanden goed door te komen.”  


Sun Park Innovation heeft de afgelopen maanden hard gewerkt aan het nieuwe product. Het nieuwste model Solar Lichtmast komt begin 2019 op de markt. De mast draagt de naam Phebe en is ontworpen door ipv Delft. Phebe is geschikt voor de Nederlandse weersomstandigheden en is leverbaar met een accu vanaf 240Wh tot 600Wh, een zonnepaneel vanaf 80W tot 120W, een dimprofiel en is op afstand te monitoren en te besturen. 

CO2-reductie 

“Met de komst van de Phebe zijn wij ervan overtuigd dat het aantal Solar Lichtmasten flink zal toenemen in Nederland,” zegt Beekman Houdijk.“En dat is maar goed ook, want dit bespaart niet alleen energieverbruik, maar betekent een flinke reductie in CO2-uitstoot. Hiermee zullen de gemeenten eerder de doelstellingen uit het Energieakkoord bereiken. Wat de kosten betreft, ook die hebben wij klein gehouden. Immers, onze missie is om Nederland te helpen verduurzamen. En dat doen wij met elkaar!”  


Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 06/2018. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Solarverlichting: geen vervanging voor het net, wel een groeiende aanvulling

1 okt om 08:00 uur

Straatverlichting hangt van oudsher vrijwel altijd aan het elektriciteitsnet. Toch wint een ander principe snel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker kijkt honderd jaar vooruit

17 sep om 10:17 uur

Op 3 juli vierden Quooker en het bouwteam de oplevering en opening van het nieuwe distributiecentrum in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »