Afzetlint om verboden of gevaarlijke plaatsen aan te duiden

woensdag 23 februari 2022
Waarschuwen, markeren, beveiligen of afzetten zijn allemaal in het belang van grotere evenementen of belangrijke zaken op een veilige manier te laten verlopen. Om dit te kunnen doen heb je de juiste materialen in huis nodig. Bij een (dreigend) gevaar of schade is het belangrijk om het af te laten zetten met lint. Zo heb je rood-wit en geel-zwart afzetlint. Bij wat voor situaties je moet afzetten met welk soort lint leggen we je in dit artikel uit.

Gebruik en aanbrengen van afzetlint

Om een veilige situatie te creëren rondom (dreigend) gevaar kun je bij zachte afzettingen gebruik maken van afzetlint of kettingen. Denk dan aan openingen in vloeren of wanden, hijswerkzaamheden, omleidingen in geval van werkzaamheden langs de weg of looppad, gevaar voor vallende materialen of voorwerpen, tijdelijk niet te betreden ruimtes, mangaten en röntgen technische werkzaamheden.

Geel-zwart afzetlint

Met geel zwart afzetlint kaart je verboden of gevaarlijke situaties aan. In deze situaties is het zo dat de veiligheid niet gegarandeerd kan worden, want er zijn gevaarlijke werkzaamheden bezig. Daarnaast kan het ook gebruikt worden voor promotiedoeleinden of om een parcours af te zetten.

Rood-wit afzetlint

Deze kleur lint geeft een verbod aan, maar kan ook ingezet worden om een instructie te geven. Bij een verbod kun je denken aan een verbod om een terrein te betreden of ergens te parkeren. Het wordt ook vaak gebruikt om bezoekersstromen in goede banen te leiden tijdens een evenement. Tevens is dit type lint ook te verkrijgen met teksten of bedrijfslogo's om duidelijk aan te kaarten waar het om gaat.

Wat er ook gaande is, het is handig om in het openbaar gebruik te maken van afzetlint. Zo geef je de omgeving duidelijke instructies en is het vanaf het eerste aanblik helder dat er gevaar dreigt en/of iets georganiseerd of uitgevoerd wordt waardoor betreden niet mogelijk is

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Datakwaliteit als sleutel tot voorspellend wegbeheer

18 aug om 10:00 uur

Veel gemeenten en provincies worstelen met hetzelfde probleem: de kwaliteit van hun areaaldata schiet tekort,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Veilige masten beginnen bij een goede inspectie en meting

4 aug om 11:33 uur

Iedere dag lopen we er onderdoor, naast of langs — zonder erbij stil te staan. Openbare verlichtingsmasten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

CityHealth helpt gemeenten bij vergroening

28 jul om 10:00 uur

Klimaatadaptatie, waterberging, hittestress, biodiversiteit: vergroening van binnenstedelijke gebieden staat…

Lees verder »