Gerecycled meubilair voor dakterras Rijkswaterstaat Haarlem

maandag 8 juli 2024

In Haarlem is een oud pand van de FIOD verbouwd tot een modern en duurzaam kantoor voor Rijkswaterstaat. Het gebouw is op een milieuvriendelijke manier gerenoveerd, waarbij ruim 95% van het sloopmateriaal is hergebruikt. Bovendien is 90% van het meubilair refurbished, oftewel meubilair dat een tweede kans krijgt.

Tjinco is gevraagd om het dakterras, dat nog geen meubilair had, in te richten met zitplekken. De voorwaarde was dat al het nieuwe meubilair zoveel mogelijk uit gerecyclede materialen moest bestaan. Het terras moest een uitnodigende plek worden waar mensen graag komen om te overleggen, lunchen en ontspannen. Dit is extra belangrijk in een tijd waarin het een uitdaging kan zijn mensen op kantoor samen te brengen.

Van circulair denken naar doen

Bij de inrichting van het bestaande dakterras, met de al aanwezige plantvakken en strakke houten vlonder, kreeg Tjinco de vrije hand om een aantal ontwerpvoorstellen te maken. Met behulp van het online tekenprogramma VIZU heeft Tjinco verschillende ontwerpen gemaakt. Aangezien een industriële uitstraling goed past bij een technische organisatie als Rijkswaterstaat, viel de keuze al snel op de gerecyclede Loop-collectie van onze Deense partner out-sider. Deze collectie, gemaakt van hoogwaardig polyethyleen, bestaat uit intern afval en productieoverschotten en heeft een antraciet grijze kleur.

Eindeloos combineren met Loop

Het dakterras nodigt absoluut uit om naar kantoor te gaan en elkaar te ontmoeten. Er zijn diverse gezellige zithoekjes gecreëerd die er allemaal net even anders uitzien. De Loop-familie biedt een breed scala aan modulaire elementen gericht op gezellig samenzijn en sociale interactie. Rijkswaterstaat heeft gekozen voor zeven verschillende elementen die onderling zijn te combineren. Waaronder de gebogen Loop Arc zitbanken, de multifunctionele Boa en de ronde Loop Up poefjes.

Tjinco heeft deze robuuste, mooi vormgegeven elementen geïnstalleerd. De elementen zijn niet verankerd op het terras, maar zijn verzwaard met water, waardoor ze altijd verplaatsbaar blijven. Het meubilair is onderhoudsvriendelijk, bestand tegen alle weersomstandigheden en geschikt voor intensief gebruik.
Heb je vragen of wil je meer informatie over ons (straat)meubilair)? Wij inspireren je graag! Neem gerust contact met ons op. Mail naar  info@tjinco.nl of  bel: 070 - 361 59 35.

Architect: Copijn Landschapsarchitecten
Uitvoering: Mostert de Winter bv

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Sterk, stijlvol en efficiënt: Afvalbak Lixo

16 sep om 14:38 uur

De Lixo afvalbakken van Erdi bieden een duurzame en praktische oplossing voor afvalverwerking in openbare…

Lees verder »

Rots Maatwerk: bijzondere fonteinen, unieke waterprojecten én meer

16 sep om 14:28 uur

Rots Maatwerk is specialist in kwalitatief maatwerk voor de openbare ruimte. Wij zijn uw betrouwbare partner…

Lees verder »

Citygie is terug! Concreet. Duurzaam. Inclusief.

16 sep om 14:13 uur

Voor het tweede jaar op rij is Citygie aanwezig op de Vakbeurs Openbare Ruimte in Utrecht. Citygie…

Lees verder »

Marktstroom.nl: moderne energievoorziening voor markten en evenementen

16 sep om 14:06 uur

Marktstroom.nl staat synoniem voor innovatie en efficiëntie in de energievoorziening voor openbare ruimtes. Met…

Lees verder »

Let's go outside met VelopA: van picknicktafel tot fietsparkeerplek

16 sep om 13:58 uur

Op zoek naar slimme oplossingen voor de openbare ruimte? Bezoek dan onze stand 3.5.62 op de Vakbeurs Openbare…

Lees verder »