Brug met unieke verlichting in fietssnelweg Enschede

vrijdag 29 juli 2016
timer 1 min
Een combinatie van wURCK, Arup en Reef heeft de openbare aanbesteding gewonnen voor een nieuwe brug in de fietssnelweg F35 in Twente. De nieuwe brug zal beschikken over bijzondere dynamische ledverlichting die reageert op fietsers. De bouw van de brug begint in 2017.

De brug krijgt de vorm van een DNA-streng, die het DNA symboliseert van de stad Enschede, de regio Twente en het Kennispark.

Wit licht bij naderende fietser

De interactieve dynamische ledverlichting maakt de brug extra bijzonder. Armaturen worden in de koof van de balk aangebracht.De ledverlichting is dynamisch, zowel wat beteft lichtsterkte als kleur en kan op afstand worden aangestuurd. De verlichting kan worden aangepast aan de verschillende jaargetijden. Tevens reageert het licht op naderende fietsers door middel van sensoren. De lichtkleur verandert naar wit als een fietser de brug nadert. Dit verhoogt het veiligheidsgevoel en maakt het wegdek beter zichtbaar.

 

De ledverlichting is verwerkt in de balk

 


26 meter lang

De brug bestaat uit een combinatie van innovatieve materialen. Hij heeft een overspanning van 26 meter, een breedte van 5 meter en een dikte van slechts 20 centimeter. De overspanning wordt gedragen door hoge stalen bogen. Tussen de bogen wordt een composietdek van glasvezel en kusntstof gerealiseerd.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »