Hondenontlasting krijgt tweede leven als straatverlichting

vrijdag 12 januari 2018
timer 2 min
In het Verenigd Koninkrijk wordt hondenpoep gebruikt om het populaire wandelgebied Malvern Hills van licht te voorzien. Dit is een win-winsituatie: het levert een schonere omgeving op en de hondenpoep kan nuttig worden ingezet. Het idee is echter niet nieuw; het werd eerder al ingezet in Boston.

Tien zakjes hondenpoep zijn genoeg om één straatlantaarn gedurende twee uur te laten branden, schrijft BBC. Mensen die hun hond uitlaten, worden aangemoedigd om de hondenpoep in een zogeheten anaerobe vergister te werpen. Deze installatie zet het afval om in methaan, wat ervoor zorgt dat de lamp gaat branden.

Zo werkt het

* Hondeneigenaren kunnen gratis papieren zakjes ophalen om de hondenpoep in te deponeren
* De zakjes met hondenontlasting worden in het apparaat gedeponeerd. Door aan een hendel te draaien, komt de ontlasting in de biovergister terecht
* Microben breken het afval af en binnen enkele dagen wordt biogas geproduceerd dat in een kleine gashouder wordt opgeslagen
* Als de lamp detecteert dat het donker is, kan het zijn eigen gastoevoer inschakelen en wordt een gasmantel ontstoken, om zo de lamp te verlichten. 


De ontwerper van dit plan bij de Malvern Hills, Brian Harper, is van plan om vergelijkbare installaties in andere gebieden te realiseren. In het Verenigd Koninkrijk zijn volgens een schatting zo’n 1 miljoen honden die in totaal zo’n 1.000 ton aan poep produceren.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Ferry Overweel

27 mei om 08:09 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
flash_onNieuws

Vakbeurs Ruimte, Licht en Techniek: exposanten uitgelicht

26 mei om 13:39 uur

Op 4 juni vindt de Vakbeurs Ruimte, Licht en Techniek plaats in Houten: een podium waar ontwerpers,…

Lees verder »

Lightronics introduceert PASSAAT: minder beheerlast en lager energieverbruik

26 mei om 13:22 uur

Openbare verlichting moet steeds meer leveren. Gemeenten, infrapartijen en beheerders willen energie besparen,…

Lees verder »

Industria: verlichting met maatschappelijke waarde

26 mei om 13:13 uur

De openbare ruimte vraagt om meer dan alleen licht. In een wereld die streeft naar een minimale voetafdruk,…

Lees verder »

Licht Management Systeem: dé standaard voor modern beheer van openbare verlichting

19 mei om 10:47 uur

Het Licht Management Systeem (LMS) is uitgegroeid tot een veelgebruikte standaard voor het beheer van openbare…

Lees verder »

Modernista verlicht Nederland op duurzame wijze

19 mei om 10:36 uur

Een buitenruimte komt pas echt tot leven met de juiste verlichting. Modernista levert verlichtingsarmaturen die…

Lees verder »