Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

donderdag 10 april 2025

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke leefomgeving? Op 15 april in Den Bosch en 15 mei in Almelo organiseert de Beweegalliantie het Actief Werkbezoek Leefomgeving. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld om inzicht te geven in hoe een gezonde leefomgeving kan bijdragen aan het welzijn van de gemeenschap. Tijdens deze dagen zullen deelnemers ontdekken hoe ze hun eigen omgeving kunnen transformeren om beweging en gezondheid te bevorderen.

Tijdens het Actief Werkbezoek Leefomgeving gaan we in op de vraag hoe we gezamenlijk beleid concreet kunnen vertalen naar integrale beweegoplossingen in de openbare ruimte om initiatieven op te starten en/of door te ontwikkelen. Dit doen we aan de hand van het Athletic Skills Model (ASM). De werksessie is bedoeld voor lokale beleidsbepalers, initiatiefnemers zoals sportbedrijven en welzijnsorganisaties, en alliantiepartners die samen willen werken aan een beweegvriendelijke leefomgeving.

Wat kun je verwachten? Inspiratie en inzichten over hoe beleid, programmering, organisatie en samenwerking hand in hand gaan voor een integrale aanpak. Praktijkvoorbeelden zoals de Skills Garden en hoe gemeenten hun leefomgeving beweegvriendelijker maken. Interactieve werksessies waarin we samen obstakels in kaart brengen en concrete vervolgstappen formuleren voor jouw gemeente en/of initiatief. Daarnaast zijn er netwerkmogelijkheden met experts, beleidsmakers en initiatiefnemers.

Wil jij bijdragen aan een beweegvriendelijke leefomgeving en direct handelingsperspectieven opdoen voor jouw gemeente of organisatie? Meld je aan via de website van de Beweegalliantie en zet de eerste stap naar een gezondere toekomst.

Dinsdag 15 april in Den Bosch: Aanmelden
Donderdag 15 mei in Almelo: Aanmelden

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

In elke Nederlandse gemeente een TreeTag

14 sep om 10:55 uur

Welke waarde heeft een grote boom voor zijn omgeving? Pius Floris Boomverzorging berekent het voor duizenden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wassenaar kiest voor slimme kast

10 sep om 08:29 uur

Wie op dinsdagen over de Berkheistraat in Wassenaar wandelt, treft er een levendige weekmarkt met een breed…

Lees verder »

Slimmere oplossingen tegen afval op straat

8 sep om 09:29 uur

Industrilås staat al 44 jaar bekend om hun innovativiteit op het gebied van sloten, scharnieren en aanverwante…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulaire placemaking op ‘plekken achter de hekken’

2 sep om 09:08 uur

Het jaar 2030 nadert en circulair handelen is nog lang geen gemeengoed bij de inrichting van de openbare ruimte…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Bij lichtmasten is 95 procent circulair wel haalbaar’

26 aug om 09:35 uur

De tijden veranderen. Een lichtmast na de geschatte levensduur van ongeveer veertig jaar zonder pardon afvoeren…

Lees verder »

Slim regenwaterbeheer in de stad: maatwerk op het terrein van Weberei Conrad in Lörrach

21 aug om 08:00 uur

Hoe vang je regenwater op in een volledig verhard stedelijk gebied, zonder het riool te overbelasten? Die vraag…

Lees verder »