Tussenstation Hoogeveen wil bouwmateriaal tweede leven geven

woensdag 8 maart 2023
Bouwafval wordt nog veel te weinig op een hoogwaardige manier hergebruikt en Tussenstation in Hoogeveen wil hier verandering in brengen. De gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe steunen dit initiatief van het Noordelijk Innovatielab Circulaire Economie en Bork Groep met een subsidie.

Tussenstation ambieert om negentig procent van het bouwmateriaal dat geoogst wordt bij sloopwerkzaamheden te hergebruiken. Het zoekt minimaal drie startups of kleine bedrijven die onderdeel willen worden van de circulaire maakomgeving in Tussenstation. Op die locatie in Hoogeveen gaan ondernemers aan de slag om de geoogste materialen geschikt te maken voor hergebruik. Dit kan bijvoorbeeld door het verwijderen van spijkers uit hout, frezen van gevelpanelen met een specifiek patroon en het samenstellen van een nieuw raamkozijn uit oude kozijnen. Er is volop ruimte voor innovatieve ideeën. 

Op deze manier krijgen steeds meer geoogste materialen een kans op een tweede leven. Dit draagt bij aan minder bouwafval en minder gebruik van primaire materialen. Het levert ook innovatieve steun in het werkveld van sloop, bouw en de maakindustrie.

Om ondernemers te vinden die een frisse blik hebben op de mogelijkheden voor hergebruik van de materialen schrijft Tussenstation een ondernemerscompetitie uit. De gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe steunen dit met ieder 22.500 euro subsidie. Een vakjury bepaalt welke ondernemers een plek verdienen op de locatie. De drie winnaars ontvangen ieder een bijdrage van maximaal € 15.000 voor de aanloopkosten van hun bedrijf. 

Sloopmateriaal

bron: gemeente Hoogeveen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Beter en energiezuiniger straatbeeld met Essenze

11 feb om 10:06 uur

Essenze is een multifunctioneel led-armatuur van de Spaanse fabrikant Setga, met een zeer hoge mate van…

Lees verder »
flash_onNieuws

Praktijkkennis over duurzame infrastructuur gebundeld in 'Doeboek'

26 jan om 08:17 uur

Gemeenten die hun infrastructuur willen verduurzamen, hebben vaak te maken met dezelfde vragen: welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van visie naar uitvoering: hoe beleidsmedewerkers de circulaire transitie waarmaken

12 jan om 15:16 uur

Als beleidsmedewerker heb je een belangrijke en centrale rol in de transitie naar een duurzame en circulaire…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als rioolbeheerder bepaal jij hoe circulair de openbare ruimte wordt

26 nov 2025

Gaat de straat open voor rioleringswerkzaamheden? Grijp deze kans om uitdagingen als circulariteit, de…

Lees verder »
descriptionArtikel

People Shaping Places: Agora Makers en de openbare ruimte van morgen

18 nov 2025

 De openbare ruimte is meer dan alleen een plek waar je elkaar passeert of verblijft. Het weerspiegelt de grote…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heeft jouw gemeente een hart? Speel dan mee met REstart!

14 nov 2025

Veel goede speeltoestellen worden weggegooid. Kleine gemeenten hebben vaak een financiële uitdaging en kunnen…

Lees verder »