Maatwerk voor Station Blaak Rotterdam

dinsdag 3 april 2018
timer 1 min
De ronde en vierkante basements op station Blaak Rotterdam worden veelvuldig door reizigers gebruikt om op te zitten.

ProRail wilde de basements dezelfde stijl geven als de nieuwe comfortabele zitobjecten uit de stationsoutillage. Er is voor gekozen om de bovenzijde volledig te voorzien van FSC hardhouten zitdelen die zorgen voor een warme en natuurlijke uitstraling. Door deze upgrade zijn de basements een aangename plek geworden om te zitten.

 

Station Rotterdam Blaak bestaat uit een aantal niveaus waarvan niveau -2 het treinstation vormt bestaande uit twee eilandperrons. Op beide eilandperrons bevindt zich een overstaptrap richting niveau -1 naar het metrostation. De fundaties voor deze overstaptrappen worden gevormd door twee ronde en twee vierkante basements die zijn afgewerkt met natuursteen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld op Vakbeurs Openbare Ruimte: kennisdelen door ontmoetingen en lezingen

16 sep om 08:35 uur

Op 23 en 24 september 2026 is het weer tijd voor de Vakbeurs Openbare Ruimte in de Utrechtse Jaarbeurs, dé…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vakbeurs Openbare Ruimte, exposanten uitgelicht: Fonroche Lighting, Storix, MBI, Faunus, TG Lining, Boom & Bonheur, DPS Delta, Buitenkast en ZonneBouwHekken

2 sep om 14:37 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht…

Lees verder »