Aggregaten geen optie voor Leidsche Rijn Centrum

dinsdag 5 november 2019
timer 2 min
De Utrechtse wijk Leidsche Rijn is de grootste Vinex locatie van Nederland. Uiteindelijk zal het ruim honderdduizend inwoners tellen. Deze nieuwe wijk heeft nu ook een echt stadscentrum gekregen. Leidsche Rijn Centrum is een levendig centrum, ligt centraal, met een eigen NS-station en busstation. Het centrum is opgedeeld in de buurten Noord, Kern, Zuid en Oost.

In 2030 heeft Leidsche Rijn Centrum ongeveer vijfduizend woningen. Het grootste deel daarvan zijn appartementen en een klein deel eengezinswoningen. In de kern van Leidsche Rijn Centrum is het winkelgebied gebouwd, met daarboven appartementengebouwen. In en rondom het winkelgebied zijn winkels, horeca, een gezondheidscentrum, een wijkbureau en een bibliotheek. Binnenkort start de bouw van een hotel. 


De openbare ruimte is ontworpen door Lodewijk Baljon Landschapsarchitecten. Het centrumgebied heeft meerdere pleinen met elk een eigen karakter. Daarnaast zijn er een aantal ruim opgezette straten zoals de Parijs Boulevard en de Wenen Promenade. De royaal bemeten openbare ruimte is afgewerkt met hoogwaardige materialen zoals diverse soorten natuursteen en gebakken klinkers.

Stroom voor evenementen

Op diverse plekken is ook rekening gehouden met het duurzaam organiseren van evenementen. “Op meerdere plekken moest het mogelijk zijn voorzieningen te plaatsen die afhankelijk zijn van stroom. Aggregaten zijn voor ons geen optie”, vertelt senior projectmanager John Korssen van de gemeente Utrecht. “Omdat het geen permanente voorzieningen zijn, is ervoor gekozen de aansluitmogelijkheden uit het zicht onder de grond te plaatsen.” Op het Brusselplein, Hof van Bern en de Parijs Boulevard zijn diverse obstakelvrije voorzieningen aangebracht. Op basis van eerdere ervaringen en een goede informatievoorziening koos de gemeente voor de producten van PUTkast. 


Korssen: “Op het grote plein (Brusselplein) is gekozen voor een marktaansluiting om een dagmarkt mogelijk te maken. Op de overige locaties is gekozen voor evenementenkasten en op het Berlijnplein zijn deze voorzieningen ook geschikt gemaakt voor drinkwater.”De samenwerking verliep zonder problemen, aldus Korssen. “Wij hebben de putten laten plaatsen onder begeleiding van ons ingenieursbureau, en hebben geen negatieve signalen ontvangen. 


Dit artikel verschijnt in Straatbeeld 05/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podiumbank opvallende blikvanger in Tilburgse Binnentuin

10 sep om 14:14 uur

Op 3 maart 2026 werd de Binnentuin, een van de verblijfsruimten in de Tilburgse Spoorzone, officieel geopend,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzame wortels voor de openbare ruimte

8 sep om 08:00 uur

Om van de openbare ruimte een groenere verblijfplek te maken lanceert Furns drie duurzame oplossingen: robuuste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dankzij slimme technologie betere participatie in Sittard-Geleen

7 sep om 10:00 uur

Hoe richt je een buurt zo klimaatrobuust mogelijk in en hoe neem je bewoners daarin mee? De gemeente Sittard-…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »