Samenwerking en innovatiekracht zorgen voor multifunctioneel stadsplein

dinsdag 10 november 2020
timer 2 min
In Leiden is op het dak van de ondergrondse parkeergarage Garenmarkt een groen en klimaatbestendig stadsplein gekomen. Het was een uitdagend project voor bouwer en leveranciers waarbij samenwerking, flexibiliteit en ruimte voor innovatie centraal stonden. En het resultaat mag er zijn.

Patricia Scholte, ontwerper openbare ruimte bij het Team Ontwerp en Mobiliteit van de gemeente Leiden, heeft in samenwerking met onder andere de wijkvereniging iets bijzonders neergezet met het multifunctionele stadsplein Garenmarktplein. In het ontwerp is een gebruiksruimte gecreëerd passend bij het karakter en de hoofdfunctie van het plein. Op het plein is gekozen voor organische vormen, de groene eilanden. Deze worden omkaderd door natuurstenen banden en lijnafwatering, gecombineerd met ledverlichting.

Plein met wow-factor

De gemeente Leiden wilde zowel letterlijk als figuurlijk grensverleggend zijn met het ontwerp. Naast de toepassing van verschillende materialen kwamen deze ook nog eens uit twee werelddelen. Bovendien was het ontwerp zo gemaakt dat de eilanden met hun natuurlijke ronde vormen allerlei radii hadden en ook nog eens schuin omhoog liepen bij de zitgelegenheden. Een uitdaging voor ACO want de FineLine LED lijngoten moesten aansluiten op de natuurstenen banden uit China.

"Doordat ACO bereid was haar nek uit te steken voor innovatieve oplossingen, flexibel te zoeken naar de mogelijkheden van maakbaarheid, de kwaliteit te borgen en te garanderen, hebben wij ons vertrouwen uitgesproken in ACO", zegt Rob Jansen, senior projectcoördinator team Stadsingenieurs bij gemeente Leiden. "Maar de ambitie van de gemeente Leiden was niet mals en Patricia is best wel streng en veeleisend", lacht Rob. Dus wat vindt Patricia: "Ik ben heel tevreden met het eindresultaat. Het is mooi om te zien dat het plein in gebruik wordt genomen. Ook met de ledverlichting is het ontzettend mooi!" 


ACO
Doetinchem
0314 - 36 82 80
www.aco.nl

Bekijk het volledige interview en alles foto’s op www.aco.nl/nieuws.

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »