Duurzame herinrichting buitenruimte Provinciehuis Zwolle

maandag 6 juni 2022
timer 2 min
Na een ingrijpende renovatie van het gebouw moest ook de aangrenzende buitenruimte bij het Provinciehuis Zwolle opnieuw worden ingericht. De oorspronkelijke tuin was een ontwerp van Mien Ruys en was na bijna 50 jaar aan een opknapbeurt toe.

De nieuw in te richten buitenruimte moest, met behoud van het originele gedachtegoed, een ecologisch verantwoord en circulair ontwerp worden. Dit is onder andere gedaan door zoveel als mogelijk van de oorspronkelijke materialen te hergebruiken en door bij de beplanting te kiezen voor soorten die zowel kleur- als bloemrijk zijn en bijen, vlinders en vogels aantrekken. Na de ontwerpfase werd een lijst met betrekking tot de materialisatie opgesteld. Hierbij werd gezocht naar de beste producten en leveranciers om een verdere invulling te geven aan het ontwerp. Voor de nieuw te plaatsen verharding zochten ze naast bestrating ook naar trap- en zitelementen. Een belangrijke eis bij de keuze voor een materiaal was duurzaamheid.  
 
Met de buitenruimte als domein en de natuur als grootste inspiratiebron, is duurzaamheid al jarenlang een belangrijk thema voor Schellevis. Zo wordt er continu gekeken hoe de samenstelling van producten nog verder geoptimaliseerd kan worden. Dit zodat de impact op mens en milieu verder afneemt, zonder aan kwaliteit of uitstraling in te boeten. Zo zijn de gebruikte basismaterialen allemaal van natuurlijke afkomst en bestaat tegenwoordig meer dan een kwart van deze materialen uit gerecycled materiaal.  
 
Een andere reden om te kiezen voor Schellevis was dat de verschillende producten allemaal dezelfde uitstraling hebben en veelal in dezelfde kleuren beschikbaar zijn. Dit gaf de mogelijkheid om de terrassen, trappen en zitgedeeltes hiermee volledig in te richten. Wat de gevraagde balans en ondersteuning gaf aan het ontwerp. Door daarnaast op de terrassen de Schellevis grootformaat tegels (100x100) en een extra brede voeg toe te passen, behield men rust in het lijnenspel. Ook zorgt de brede voeg voor een goede afwatering, waardoor er geen extra afwateringsplan nodig is. Het resultaat is een duurzaam ingerichte buitenruimte waar mens en natuur jarenlang plezier van heeft. 

Schellevis 
Dussen 
0416 - 391 147 
https://www.schellevis.nl/  

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
flash_onNieuws

Haarlemmermeer wil fors investeren in openbare ruimte

10 feb om 13:58 uur

De openbare ruimte in Haarlemmermeer gaat de komende jaren flink op de schop. De gemeente wil samen met…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kunst van placemaking: van 'space' naar 'place'

9 feb om 08:00 uur

In de stad zijn er plekken waar niets lijkt te gebeuren – en plekken waar iedereen zich thuis voelt. Wat maakt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het schoolplein dat koelt, leert en verbindt

6 feb om 08:54 uur

Eline Ranshuysen ontving begin 2025 de Koudstaal Talent Award voor haar afstudeeronderzoek naar innovatieve en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Almelo stelt stedenbouwkundig plan nieuwe huiskamer van de stad vast

5 feb om 14:34 uur

De gemeenteraad van Almelo heeft eind januari het stedenbouwkundig plan voor de Stadskade officieel vastgesteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte maken voor de spelende mens met BOSSruimte

5 feb om 10:46 uur

'Je zou eigenlijk nooit moeten stoppen met spelen'. Die gedachte vormt de kern van BOSS. Niet alleen voor…

Lees verder »