Kleurrijke potloden voor Prinses Maxima Centrum

dinsdag 5 november 2019
timer 2 min
In oktober is de nieuwe beweegtuin van het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie in Utrecht geopend. In de binnentuin van het nationaal kinderoncologisch centrum is ruimte om te lachen, stoom af te blazen, te bewegen én om te revalideren.

Kortom: een aantrekkelijke beweegtuin voor de kinderen en hun families. CM3 custom-made realiseerde voor deze bijzondere plek acht kleurrijke potloden van elk drie meter hoog. 





De beweegtuin is ingericht volgens het Athletic Skills Model, waarin vaardigheden, verleiding en plezier centraal staan. De tuin heeft een upgrade gehad en beschikt nu over een rolstoeltrampoline, een grote schommel, een klimheuvel met een glijbaan en een sportveldje. "In de beweegtuin worden kinderen op een speelse manier uitgedaagd om te bewegen, zodat ze kind kunnen blijven en even vergeten dat zij ziek zijn", aldusFieneke de Munck Mortier, Projectleider Bouw en inrichting bij het Prinses Máxima Centrum. Samen met BuroKragten ontwierp CM3 custom-madein opdracht van aannemer Donkergroen de kleurrijke potloden. Deze zijn gemaakt van RVS en translucente gekleurde buizen. "Drie potloden vormen samen een duikelrek op twee niveaus, datuiteraard voldoet aan alle strenge keuringseisen voor speeltoestellen. De overige vijf potloden zijn niet alleen een speelse eyecatcher, maar dienen ook om bijvoorbeeld te slalommen met een bal, step of rolstoel", licht De Munck Mortier toe. 





In de gekleurde buizen van de potloden is verlichting aangebracht, een van de specialiteiten van CM3 custom-made. "Rondom de binnentuin bevinden zich patiëntenkamers, die uitkijken op de beweegtuin. Door de kleurige verlichting ziet deze er ook ’s avonds sfeervol uit, aldus Ruud van Eggelen van CM3 custom-made. De ontwerper istevens verantwoordelijkvoor de engineering en plaatsing van de potloden.  


Dit artikel verschijnt in Straatbeeld 05/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste sessies MOVE24 bekend

30 jun om 10:54 uur

Spelen, sporten, bewegen en ontmoeten zijn de pijlers van de tweede editie van MOVE24. Dit keer krijgt het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vierde editie Circulaire Openbare Ruimte Congres

25 jun om 14:28 uur

Tevredenheid alom op het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen verzamelden zich op 19 juni…

Lees verder »
descriptionArtikel

Piketpaaltjes slaan op weg naar circulaire lichtmasten in Amsterdam

17 jun om 15:25 uur

Naar voren struikelen. Zo omschrijft Hans van Bakel van de gemeente Amsterdam zijn stappen om het areaal van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve verkeersmonitoring met Zebra-Safe

3 jun om 08:00 uur

Traffic Care, al zestien jaar actief in het verbeteren van verkeersveiligheid, zet met hun Zebra-Safe…

Lees verder »

Samen sterk voor duurzame buitenruimte

20 mei om 13:36 uur

GroundLevel en MeierGuss slaan de handen ineen: vanaf nu is GroundLevel de officiële distributeur van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Koopmansplein in Assen

24 apr om 08:46 uur

Diane Schepers draagt vanuit haar functie als adviseur klimaatadaptatie, riolering en stedelijk water al…

Lees verder »