Speels design voor het Speelhuisplein in Helmond

vrijdag 3 december 2021
timer 2 min
Directeur Jochem Otten van het Speelhuis wilde meer leven op het plein voor zijn theater. Hij had zijn plan grondig voorbereid. Het moest flexibel en wendbaar zijn, een markering voor de cultuurzone en aansluiten bij de kunstzinnige graffiti muur van 850 meter. Een inspirerende plek, aantrekkelijk voor jeugd, een ‘selfieplek’. Het ontwerp zou het ‘buitenspelen’ moeten bevorderen.

De huisstijl van het Theater bestaat uit negen gestapelde letters in S-vorm. Negen verschillende lettertypes in negen kleuren. Deze kleurige cijfers staan voor diversiteit. Diezelfde S-vormen werden het uitgangspunt voor verplaatsbare zitobjecten. Door de opvallende zetels wordt de levendigheid en speelsheid - die in het theater zo goed voelbaar zijn - doorgetrokken naar buiten. 

De zetels zijn - met het juiste gereedschap - makkelijk te verplaatsen maar door het gewicht niet makkelijk mee te nemen. Door de opstelling te wijzigen kan er met de S-vormen een loper worden gemaakt, een festivalopstelling, een tribune of een podium. De wens ‘meer leven op het plein’ is een beleefplein geworden. 

CM3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073 - 200 11 15 
www.cm3-custommade.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Historisch zitten in het centrum van Tegelen

11 sep om 09:59 uur

“Grijsen heeft met een zitelement in de vorm van een kiepkarretje het mooiste zitelement geleverd wat er op dit…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MB Air tilt fietsparkeren naar een hoger niveau

9 sep om 08:12 uur

De lancering van de MB Air, een fietsparkeersysteem waarbij de fiets met behulp van perslucht horizontaal de…

Lees verder »

Slimmere oplossingen tegen afval op straat

8 sep om 09:29 uur

Industrilås staat al 44 jaar bekend om hun innovativiteit op het gebied van sloten, scharnieren en aanverwante…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fietsenrek Toekan: duurzaam en toekomstgericht

7 aug om 08:45 uur

Erdi levert een bijdrage aan duurzame stedelijke ontwikkeling door middel van een eigen productielijn. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Demontabele boombakken met verwisselbare panelen

24 jul om 08:00 uur

Stedelijke vergroening vraagt om innovatieve, flexibele én duurzame oplossingen. De demontabele boombakken met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een nieuw tijdperk: innovatie en duurzaamheid in stadsparken

19 jul om 00:41 uur

In de dynamische stad Amsterdam, waar historie en vooruitgang hand in hand gaan, krijgt de openbare ruimte een…

Lees verder »