Hoe betrek je bewoners bij jouw klimaatopgave?

donderdag 10 december 2020
timer 1 min
Het klimaat verandert. Als ambtenaar heb je een klimaatopgave zodat het stedelijk gebied klimaatbestendig beheerd wordt. Wat een opgave! Want hoe betrek je bewoners bij jouw klimaatopgave?

Klimaatverandering is vaak een ver-van-mijn-bed-show. Bewoners hebben het idee dat de overheid ontzettend goed is in waterbeheer. En dat klopt! Maar er is meer nodig. Maak het concreet met voorbeelden van wateroverlast.

Of betrek ze in het meedenken over het ontwerp van de openbare ruimte. Wist je dat er afwateringsgoten gemaakt kunnen worden met een uniek ontwerp voor jouw gemeente? Bekijk maar eens de voorbeelden in Krabbendijke of Hengelo (OV). Hier zijn tekeningen van kinderen verwerkt in lijngoten. Door bewoners mee te laten doen betrek je ze bij jouw klimaatopgave.

Dit is maar één van onze oplossingen. Zullen we samen kijken hoe we jouw gemeente mooier en klimaatbestendig kunnen maken? Lees ook onze blogs hierover op https://www.aco.nl/kennisbank.

ACO
www.aco.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beheer en toegankelijkheid zit 'm in de details

23 feb om 09:00 uur
Denise Janmaat kijkt vanuit haar rol als directeur bij Platform Toegankelijkheid dagelijks met een deskundig oog…
Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen naar circulariteit en klimaatadaptatie op sport- en speelplekken

20 feb om 09:12 uur

De openbare ruimte staat onder druk: gemeenten willen sport- en speelplekken toekomstbestendig maken, terwijl…

Lees verder »