Biomygreen geeft boost aan duurzame bodemtechnologie

woensdag 5 september 2018
timer 2 min
Biomygreen heeft een enthousiast team dat zich bezig houdt met duurzame bodemtechnologie. Biomygreen combineert het gebruik van de bodem op duurzame wijze met het ontwikkelingen van nieuwe technologie. Dit leidt tot nieuwe diensten en unieke producten. Daarbij past dit direct in de Sustainable Global Goals.

De diensten van Biomygreen richten zich op de zo goed mogelijke ontwikkeling van bodemleven. Want een bodem hoort te leven…. In een natuurlijke bodem is er een grote diversiteit aan bodemorganismen aanwezig. Mycorrhizaschimmels maken daarvan deel uit en die schimmels zijn er in allerlei soorten en maten. Bekenden voorbeelden zijn vliegenzwam, eekhoorntjesbrood en cantharel. In het najaar zichtbaar als paddenstoelen, in het overige deel van het jaar onzichtbaar onder de grond.

De schimmels hebben veel toegevoegde waarden: ze leveren nutriënten en water aan ons groen, verhogen de weerstand tegen ziekten, verbeteren de bodemstructuur en nemen veel CO2 op. Biomygreen maakt gebruik van de schimmels en ontwikkelt producten die passen bij bomen en planten. En dit heeft voordelen: aangeplante bomen slaan eerder aan en overleven lange perioden van droogte. Bomen aangeplant volgens advies van Biomygreen en met producten ontwikkeld door Biomygreen hebben deze zomer, die heel droog was, goed overleefd. Er was nauwelijks uitval. De bodemverbetering op basis van advies door

Biomygreen is in andere opzichten ook gunstig: meer afvoer van water uit plensbuien, wel ca. 5 tot 10 x zoveel. En nog een voordeel: bomen met mycorrhizachimmels dragen bij aan een beter klimaat. Ze nemen wel ca. 2 tot 3 keer CO2 op.

 
Biomygreen ontwikkelt ook producten die in een natuurlijke bodem thuis horen en mycorrhizaschimmels bevorderen. Een van die producten is BioMyPro-NemC. Dit product bevat chitine, een veel voorkomende natuurlijke stof. Het komt ook voor in insecten. Toepassing van BioMyPro-NemC leidt tot veel minder ziekten in de bodem. Zo draagt Biomygreen dagelijks bij aan de Sustainable Global Goals.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
meta
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »