Kade Delftsevaart krijgt boost

maandag 1 oktober 2018
timer 1 min
De kade van de Delftsevaart bij het Grotekerkplein in Rotterdam wordt opnieuw ingericht met een trap met treden aan een brede lage vlonder. Op deze manier kunnen straks meer bezoekers van het stadspark aan de waterkant zitten en kunnen bootjes eenvoudig aanleggen.

De stalen constructie van de huidige steiger wordt bij het plaatsen van de nieuwe vlonder hergebruikt. De vloerdelen worden nieuw leven ingeblazen in onder andere een bewonersinitiatief in het Rotterdamse Wollefoppenpark en in een nieuw bruggetje elders in Rotterdam.

Het opknappen van de kade van de Delftsevaart is onderdeel van een groter programma waarin de gemeente meerdere rivieroevers een boost geeft. De Rotterdamse rivieren worden hierdoor aantrekkelijker, natuurlijker en levendiger.

De werkzaamheden starten op 1 oktober en zijn naar verwachting 15 februari 2019 afgerond.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »