Volop kennisuitwisseling op Vakbeurs Openbare Ruimte in Brussel

maandag 3 februari 2020
timer 2 min
Donderdag 6 februari vindt Vakbeurs Openbare Ruimte in Brussels Expo plaats. Nieuw dit jaar is het 3-in-1 concept: Vakbeurs Klimaat en Vakbeurs Mobiliteit vinden tegelijktijdig plaats in dezelfde hal. Met meer dan 180 enthousiaste exposanten, een uitgebreid inhoudelijk programma en diverse initiatieven belooft het een drukke en succesvolle editie te worden.

Dit jaar zijn er maar liefst zeven(!) lezingruimtes te vinden op de beursvloer. Gedurende de dag kan je hier terecht om lezingen bij te wonen over zeer actuele en uiteenlopende onderwerpen. Geheel gratis.


Een greep uit het brede presentatie aanbod:

Safaribus

Neem plaats in de knalgele Safaribus van Boomkwekerij Ebben op Vakbeurs Klimaat. De sprekers nemen je mee in oplossingen voor het klimaatbestendig maken van het publieke domein. Onderwerpen die besproken worden: het recyclen van plastic tot design straatmeubilair, het energieprestatiecontract, biodiversiteit en bomen als groene superhelden.

Escala Inspiratiesessies

Maak kennis met het opleidingsaanbod van Escala. (Lokale) besturen en organisa­ties bij wie een kwaliteitsvolle publieke ruimte op de beleidsagenda prijkt, vinden hier zeker hun gading. De sprekers nemen je mee in de wereld van: camerabewaking, veiligheid voor groenarbeiders, veiligheid op speelpleinen, weg- en werfsignalisatie en opvolging van overheidsopdrachten voor technici.

Spreekkas

Deze grote glazen ruimte is een opvallende verschijning midden op de beursvloer. In de kas volg je presentaties over gedragsbeïnvloeding, de OSLO-standaard, verticale bossen, duurzame leefwerelden, straten die teruggegeven worden aan bewoners en lichtontwerpen.

Mobiliteitklap

Kom naar de Mobiliteitklap, zet de koptelefoon op en leer alles over de toekomst van mobiliteit. Hoe houden we België mobiel? De sprekers vertellen je alles over de laatste ontwikkelingen en geven je praktische handvatten voor het mobiel houden van Belgische steden. Verrijk uw kennis op het gebied van: beperkte mobiliteit voor actieve weggebruikers, verkeersveiligheid, slimme parkeersystemen, elektrische mobiliteit en lichthinder.


Kijk voor het volledige aanbod op: www.openbareruimte.be.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' parksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe 'groene hartslag' brengt de Veluwe terug in Ede

3 apr om 09:00 uur

Het centrum van Ede kreeg in het verleden te maken met toenemende leegstand, mede door uitbreiding en de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »