Volop kennisuitwisseling op Vakbeurs Openbare Ruimte in Brussel

maandag 3 februari 2020
timer 2 min
Donderdag 6 februari vindt Vakbeurs Openbare Ruimte in Brussels Expo plaats. Nieuw dit jaar is het 3-in-1 concept: Vakbeurs Klimaat en Vakbeurs Mobiliteit vinden tegelijktijdig plaats in dezelfde hal. Met meer dan 180 enthousiaste exposanten, een uitgebreid inhoudelijk programma en diverse initiatieven belooft het een drukke en succesvolle editie te worden.

Dit jaar zijn er maar liefst zeven(!) lezingruimtes te vinden op de beursvloer. Gedurende de dag kan je hier terecht om lezingen bij te wonen over zeer actuele en uiteenlopende onderwerpen. Geheel gratis.


Een greep uit het brede presentatie aanbod:

Safaribus

Neem plaats in de knalgele Safaribus van Boomkwekerij Ebben op Vakbeurs Klimaat. De sprekers nemen je mee in oplossingen voor het klimaatbestendig maken van het publieke domein. Onderwerpen die besproken worden: het recyclen van plastic tot design straatmeubilair, het energieprestatiecontract, biodiversiteit en bomen als groene superhelden.

Escala Inspiratiesessies

Maak kennis met het opleidingsaanbod van Escala. (Lokale) besturen en organisa­ties bij wie een kwaliteitsvolle publieke ruimte op de beleidsagenda prijkt, vinden hier zeker hun gading. De sprekers nemen je mee in de wereld van: camerabewaking, veiligheid voor groenarbeiders, veiligheid op speelpleinen, weg- en werfsignalisatie en opvolging van overheidsopdrachten voor technici.

Spreekkas

Deze grote glazen ruimte is een opvallende verschijning midden op de beursvloer. In de kas volg je presentaties over gedragsbeïnvloeding, de OSLO-standaard, verticale bossen, duurzame leefwerelden, straten die teruggegeven worden aan bewoners en lichtontwerpen.

Mobiliteitklap

Kom naar de Mobiliteitklap, zet de koptelefoon op en leer alles over de toekomst van mobiliteit. Hoe houden we België mobiel? De sprekers vertellen je alles over de laatste ontwikkelingen en geven je praktische handvatten voor het mobiel houden van Belgische steden. Verrijk uw kennis op het gebied van: beperkte mobiliteit voor actieve weggebruikers, verkeersveiligheid, slimme parkeersystemen, elektrische mobiliteit en lichthinder.


Kijk voor het volledige aanbod op: www.openbareruimte.be.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe kunnen we de balans tussen de belangen van volwassenen en kinderen bij de inrichting van de buitenruimte verbeteren?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Losser kiest voor slimme marktstroom van Seijsener Techniek

22 okt om 10:22 uur

De gemeente Losser heeft twee nieuwe marktstroomkasten in gebruik genomen op het Raadhuisplein. Markten en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deventer geeft voetganger hoogste prioriteit in binnenstad

22 okt om 10:08 uur

De gemeente Deventer zet de voetganger bovenaan bij de inrichting van de binnenstad en de wijken eromheen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sociale veiligheid voor vrouwen vraagt meer dan straatverlichting

20 okt om 10:00 uur

Vrouwen en meisjes voelen zich vaker onveilig op straat dan mannen en jongens. Ze delen hun locatie met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »