Herinrichting Vijzelgracht in de zomer voltooid

vrijdag 9 februari 2018
timer 2 min
De voormalige gracht in Amsterdam wordt momenteel getransformeerd in een groen plein met zitplekken, veel bomen en planten, dichtbij de entrees van de metro.

Wie uitstapt bij tram- of metrohalte Vijzelgracht, komt in de nabije toekomst uit op een groot plein met volop zitgelegenheid en in het groen. Ter hoogte van de Nieuwe Weteringstraat kunnen auto´s naar één van de drie lifthuisjes rijden die toegang bieden tot de nieuwe bewonersparkeergarage, waarvan de bouw waarschijnlijk volgend jaar start. Naast het groene plein blijft de ventweg bestaan, met een dubbele bomenrij van platanen en borders vaste planten. De ventweg wordt van de rijbaan afgeschermd door lage hagen. Zo kunnen auto´s en fietsers niet op willekeurige plaatsen op- en afrijden. Ook de luchtschacht van de metro wordt groen, een groene gevel van blauwe passie- en trompetbloem.

Fietsparkeren

Op de trottoirs worden 300 fietsparkeerplaatsen voorzien: rekken bij de twee metro entrees en in de zijstraten, fietsvakken aan de oostzijde en deels op het plein. In 2018 rijden er minder trams. Daarom wordt de tramhalte korter. Vanaf het Centraal Station zal er nog één tramlijn door de Vijzelstraat en de Vijzelgracht rijden. Het haltepaar komt weer op zijn oude plek terug, in de Nieuwe Vijzelstraat.

Terra rossa 

De trottoirs, fietsstroken en ventweg worden uitgevoerd in rode klinkers (terra rossa). Het stedelijk plein wordt een klinkermengsel van drie kleuren: terra rossa, antraciet en oker. De rijbaan wordt uitgevoerd in zwart asfalt met een blauwgrijze steenslag. De Vijzelgracht wordt verlicht met bolarmaturen en kroonlantaarns. Deze armaturen worden aan één spankabel opgehangen die aan de oostzijde wordt bevestigd aan de gebouwen en aan de westzijde aan de stalen combimasten. Aan de ventweg en op het plein worden kroonlantaarns geplaatst. De herinrichting van de Vijzelgracht en Nieuwe Vijzelstraat betreft het gebied tussen de Prinsengracht en het Weteringcircuit en is onderdeel van het mega-project Rode Loper

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Samenwerken voor toekomstbestendige stads- en dorpscentra

30 mrt om 11:54 uur

Een toekomstbestendige inrichting van stads- en dorpscentra vraagt om samenwerking tussen gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »