Herinrichting Vijzelgracht in de zomer voltooid

vrijdag 9 februari 2018
timer 2 min
De voormalige gracht in Amsterdam wordt momenteel getransformeerd in een groen plein met zitplekken, veel bomen en planten, dichtbij de entrees van de metro.

Wie uitstapt bij tram- of metrohalte Vijzelgracht, komt in de nabije toekomst uit op een groot plein met volop zitgelegenheid en in het groen. Ter hoogte van de Nieuwe Weteringstraat kunnen auto´s naar één van de drie lifthuisjes rijden die toegang bieden tot de nieuwe bewonersparkeergarage, waarvan de bouw waarschijnlijk volgend jaar start. Naast het groene plein blijft de ventweg bestaan, met een dubbele bomenrij van platanen en borders vaste planten. De ventweg wordt van de rijbaan afgeschermd door lage hagen. Zo kunnen auto´s en fietsers niet op willekeurige plaatsen op- en afrijden. Ook de luchtschacht van de metro wordt groen, een groene gevel van blauwe passie- en trompetbloem.

Fietsparkeren

Op de trottoirs worden 300 fietsparkeerplaatsen voorzien: rekken bij de twee metro entrees en in de zijstraten, fietsvakken aan de oostzijde en deels op het plein. In 2018 rijden er minder trams. Daarom wordt de tramhalte korter. Vanaf het Centraal Station zal er nog één tramlijn door de Vijzelstraat en de Vijzelgracht rijden. Het haltepaar komt weer op zijn oude plek terug, in de Nieuwe Vijzelstraat.

Terra rossa 

De trottoirs, fietsstroken en ventweg worden uitgevoerd in rode klinkers (terra rossa). Het stedelijk plein wordt een klinkermengsel van drie kleuren: terra rossa, antraciet en oker. De rijbaan wordt uitgevoerd in zwart asfalt met een blauwgrijze steenslag. De Vijzelgracht wordt verlicht met bolarmaturen en kroonlantaarns. Deze armaturen worden aan één spankabel opgehangen die aan de oostzijde wordt bevestigd aan de gebouwen en aan de westzijde aan de stalen combimasten. Aan de ventweg en op het plein worden kroonlantaarns geplaatst. De herinrichting van de Vijzelgracht en Nieuwe Vijzelstraat betreft het gebied tussen de Prinsengracht en het Weteringcircuit en is onderdeel van het mega-project Rode Loper

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec om 09:00 uur

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec om 08:41 uur

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »