Inwoners Capelle kiezen hun eigen stadshart

maandag 9 oktober 2017
timer 2 min
Inwoners van Capelle aan den IJssel hebben een grote hand in het toekomstige ontwerp voor het Stadsplein. Via een enquête op internet kunnen Capellenaren hun stem uitbrengen op hun favoriete ontwerp voor het stadshart.

De plannen voor het nieuwe Stadsplein in Capelle zijn ambitieus. Het moet een plek voor iedereen zijn, waar voor iedereen, en in het bijzonder voor families, iets te doen is. Een plek die de uitstraling heeft van een gezellige en levendige huiskamer. Het gaat dan niet alleen over winkels en horeca, maar ook over activiteiten voor jong en oud. Op meerdere manieren wil de gemeente dat het Stadsplein een plek wordt waar ondernemen, cultuur en activiteiten hand in hand gaan.

 Ambities

Nu het gebouw van de Rabobank wordt gesloopt, het winkelcentrum onder de metrobaan gaat uitbreiden en de RET het metrostation gaat vernieuwen, ontstaat de mogelijkheid om de ambities voor het Stadsplein waar te maken. Onder andere de bestrating, het groen en het straatmeubilair worden vernieuwd.

 

Capellenaren kunnen kiezen uit twee ontwerpen. Ontwerpen die zijn gemaakt door architecten van Buro Sant en Co op basis van alle ideeën die eerder al door Capellenaren zijn ingebracht. Een grote wens van veel inwoners is om het Stadsplein te verbinden met het Amnestyplein en het daaraan grenzende water. Ook ambiëren veel Capellenaren een Stadsplein met ruimte voor de weekmarkt en evenementen. Dick van Sluis wethouder Stadsontwikkeling: “Er valt echt wat te kiezen voor de Capellenaar. Beide ontwerpen voldoen aan de algemene wensen, maar zijn echt anders. Wij zijn heel benieuwd naar welk ontwerp de voorkeur uitgaat.”

Ontwerp op 25 oktober bekend

Op 25 oktober vindt in het Isala theater een speciale Thematerbijeenkomst plaats met als thema ‘Capellenaren maken de stad’. Bewoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties en de gemeente gaan dan met elkaar in gesprek over de wijze waarop ze goed met elkaar kunnen samenwerken bij ontwikkelingen in de stad, zoals de huidige vernieuwing van het centrum. Tijdens de avond maakt wethouder Dick van Sluis het ontwerp van het nieuwe Stadsplein bekend.

 

 

Inwoners kunnen tot 15 oktober kiezen uit twee varianten voor het Stadsplein: het lijnenmodel en het vlakkenmodel. Klik op deze link om bij de enquête te komen en de twee opties te bekijken.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »