Verlaten New Yorkse spoorlijn wordt groen en hip park

dinsdag 13 juni 2017
timer 2 min
De kans is zeer aannemelijk dat New York op den duur een tweede, zogenoemde High Line krijgt, een openbaar park op een voormalige spoorweg. De QueensWay, waarvoor inmiddels vergevorderde plannen zijn, moet in Queens komen.

De voormalige Long Island Rail Road moet omgezet worden naar een openbare ruimte. Het park wordt ongeveer vijf kilometer lang , doorkruist een groot deel van de wijk Queens en verbindt het Rego Park met het Ozone Park. In de ontwerpen van DLANDstudio architects + landscape architecture is ruimte voor fiets- en wandelpaden. De omgeving wordt aangekleed met veel groen. Bovendien is er educatieruimte in de open lucht voor omliggende scholen en een klein open podium voor optredens. Ook is er de mogelijkheid om te sporten.

Verscheidenheid aan spoorlijnen

QueensWay loopt langs woonwijken, winkelgebied en metrolijnen. Langs het voormalige treintraject wonen naar schatting meer dan 300.000 mensen. Het is een project van grote omvang, aangezien de inrichting van Queens voor een groot deel is bepaald door de verscheidenheid aan spoorlijnen die in de late negentiende en begin twintigste eeuw kriskras door het gebied zijn aangelegd.

 

Het plan voor de zogeheten High Line bestaat al sinds 2011. De twee non-profit organisaties, The Trust for Public Land en The Friends of The Queens, hebben inmiddels zo’n twee miljoen dollar opgehaald voor het project.

 


De huidige staat van Long Island Rail Road.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »