Studiereis Shared Space

dinsdag 14 september 2010
timer 2 min
Studiereis Shared Space Op donderdag 7 oktober 2010 organiseren SAB Adviesgroep en Goudappel Coffeng in samenwerking met het Shared Space Institute een professionele studiereis Shared Space. Naast het bezoeken van verschillende locaties geven diverse Shared Space-experts een inspirerende lezing. 
Studiereis Shared Space

 

Shared Space in de Randstad?


Al enkele jaren is op diverse locaties in Nederland het ontwerpprincipe Shared Space toegepast. Vaak worden voorbeelden uit Noord-Nederland naar voren gebracht. In de Randstedelijke gemeenten rijst al snel de vraag of dit concept daar wel toepasbaar is. In de praktijk is echter ook in de Randstad al op meerdere locaties Shared Space toegepast. Op de dag van de studiereis worden drie zeer uiteenlopende projecten bezocht in Haarlem, Heemstede en Zandvoort. Bij goed weer worden de locaties per fiets aangedaan. Bij slecht weer wordt alternatief vervoer geregeld.

Lezingen


Naast het bezoeken van de locaties worden er lezingen gegeven door verschillende Shared Space experts. Er wordt onder andere ingegaan op de wijze waarop het ontwerp tot stand is gekomen (welke keuzes zijn er gemaakt en hoe is het participatietraject vormgegeven) en wat de ervaringen zijn na realisatie. Tevens wordt een lezing verzorgd door het Kennisinstituut Shared Space. Tijdens de studiedag is er volop gelegenheid om met collega verkeerskundigen, ontwerpers, planologen en andere geïnteresseerden van gedachten te wisselen.

Klik hier voor het volledige programma en aanmeldingen of kijk op www.ruimtevoor.nl.
 

 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt openbare ruimte met sterk handboek

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe leidraad maakt openbare ruimte toegankelijk voor iedereen

24 feb om 08:38 uur

Een nieuwe leidraad van CROW helpt wegbeheerders en beleidsmakers bij het ontwerpen, inrichten en beheren van…

Lees verder »