Amsterdam Centrum gaat ook voor zelfpersende afvalbak

dinsdag 15 mei 2018
timer 1 min
In het Amsterdamse stadsdeel Centrum is begonnen met de plaatsing van 345 zelfpersende afvalbakken. Hier past meer in, waardoor de bakken minder vaak geleegd hoeven te worden.

In de zelfpersende afvalbakken past maar liefst vijf keer zo veel afval dan in gewone bakken. Dat komt omdat de inhoud samengeperst wordt. En dat scheelt enorm in de beheerskosten. In plaats van de bakken vijf keer per dag te legen, hoeven de beheerders nu maar één keer per etmaal langs te gaan. Bovendien krijgt de afdeling Schoon van de gemeente automatisch een melding als de afvalbak voor 80 procent vol zit.

Duurzaam

De elektriciteit die de bak gebruikt om het afval te persen wordt opgewekt met zonnecellen op de bak. Hierdoor zijn ze ook duurzaam.

Centraal Station heeft primeur

De eerste zelfpersende afvalbak van stadsdeel Centrum werd op 9 mei in gebruik genomen op het stationsplein voor Amsterdam CS. In de komende vijf maanden worden de andere 344 bakken geplaatst op drukke straten en pleinen in de binnenstad.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »