Amsterdamse Gezondheidslogica draagt bij aan een gezonde leefomgeving

vrijdag 19 maart 2021
timer 2 min
Gemeente Amsterdam zet in op een gezonde, leefbare en duurzame stad. De vorig jaar opgestelde Amsterdamse Gezondheidslogica draagt bij aan deze ambitie met logische ruimtelijke principes voor een gezonde leefomgeving.

Planoloog Marijn Sleurink en projectmanager bij de GGD Judith Jonker zijn beiden betrokken bij het opstellen van de Amsterdamse Gezondheidslogica. Ze beamen dat gezondheid vanuit zowel het sociale als het fysieke domein benaderd moet worden, iets wat vaak een uitdaging is. Jonker: “Wij zijn het levende bewijs dat een goede samenwerking mogelijk is.”  

Twaalf principes

De Amsterdamse Gezondheidslogica bestaat uit twaalf principes voor een gezonde stad. Op het oog (what’s in a name) logische richtlijnen, waar je moeilijk op tegen kunt zijn. “Klopt”, vindt Sleurink. “Ontwerpers geven ook aan dat je dit kan zien als ‘gewoon goede stedenbouw’. Er zitten open deuren in. Tegelijkertijd gaat het toch nog best vaak mis. Er zijn heel veel plekken in de stad waar het niet op orde is als het gaat om een gezonde leefomgeving.”

Tijdens het online Verbindingsfestival legt het duo uit welke twaalf principes er zijn en geven ze handvatten voor hoe je deze richtlijnen concreet in de praktijk brengt. Daarnaast vertellen ze meer over hoe het proces in Amsterdam is verlopen en geven ze tips voor een goede samenwerking tussen het sociale en het fysieke domein. Sleurink: “We vertellen hoe je met deze principes aan het werk kunt. We zullen focussen op verschillende rollen, zoals die van ontwerper en stedenbouwkundige. We zullen ook ingaan op de uitdagingen in een verdichte stad. Hoe maak je ruimte voor gezondheid wanneer de openbare ruimte steeds kleiner is? Ik denk dat meer steden met dit probleem zitten.”

Gratis of VIP Ticket

Deze sessie bijwonen op het Online Verbindingsfestival dat geheel in het teken staat van de Gezonde Stad? Bemachtig dan nu vast je gratis ticket. Of kies voor het VIP Pakket, met daarin een exclusieve masterclass van Erik Scherder en een concert van Tim Knol.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Waardensturing in de beheerpraktijk

15 sep om 08:00 uur

In de omgevingsvisie van een gemeente staan veel waarden, bijvoorbeeld over biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van probleem naar oplossing: Statiegeldpaal. Goed verhaal.

14 sep om 12:00 uur

Sinds de invoering van statiegeld op kleine plastic flesjes en blikjes is er iets veranderd in de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat een Utrechtse nieuwbouwwijk kan leren van de Blue Zones

11 sep om 10:00 uur

In Blue Zones – plekken waar mensen aantoonbaar langer en gezonder leven – spelen voeding, beweging,…

Lees verder »
descriptionArtikel

De strijd van Stad Antwerpen tegen illegale afvaldumping

9 sep om 08:32 uur

Illegale afvaldumping en zwerfvuil blijven een hardnekkig probleem. Stad Antwerpen zet hierop zestien mobiele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt van hitte een integrale opgave

7 sep om 15:15 uur

Nederland warmt op en de zomers worden extremer. In Amsterdam werkt een team van adviseurs en een…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: ZonneBouwHekken

7 sep om 09:20 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Green2Grow

7 sep om 09:15 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »

Vakbeurs Openbare Ruimte, Focus Op: Skelex

7 sep om 09:08 uur

Op 23 en 24 september vindt in de Utrechtse Jaarbeurs de Vakbeurs Openbare Ruimte plaats. Straatbeeld licht in…

Lees verder »