Leiden krijgt bruisende Lammermarkt

maandag 22 februari 2016
timer 2 min
De Lammermarkt in Leiden wordt een groen cultuur- en evenementenplein. de gemeente presenteerde onlangs de plannen voor het plein. Als de gemeenteraad eind maart instemt kan gestart worden met de werkzaamheden.

De Lammermarkt is onderdeel van het Singelpark. De helft van het plein krijgt een groene inrichting met veel ruimte voor ontmoeten en verblijven. Met partners uit de stad wordt overlegd over de organisatie van evenementen en activiteiten op de Lammermarkt.


Momenteel wordt nog gebouwd aan een ondergrondse parkeergarage. Wie straks parkeert onder de Lammermarkt, loopt via de Nieuwe Beestenmarkt naar de binnenstad van Leiden. De Nieuwe Beestenmarkt krijgt daarom een nieuwe  inrichting. De Molenwerf  blijft een belangrijke weg  voor verkeer van en naar de binnenstad, voor auto’s en ook voor de bussen, die op de Centrumroute gaan rijden. De weg krijgt een groene middenberm. 
 

Uitwaaierende rijbanen 

De Valkburg wordt vernieuwd. Om de bijzondere plek van de Valkbrug over de Rijnsburger Singel te markeren worden de rijbanen op de kop van het bolwerk naar elkaar toe gebracht en hoger aangelegd. Over het water waaieren de rijbanen uit om op het Schuttersveld weer aan te sluiten. Het ontwerp voor de Lammermarkt en de Nieuwe Beestenmarkt is in nauw overleg met de omwonenden en belanghebbenden opgesteld. 
 

Armin van Buuren 

Als alles volgens plan verloopt zal in november 2016 gestart worden met de realisatie van het plein. Dan is de bouw van de parkeergarage afgerond en die moet zo snel mogelijk worden ontsloten. Op Koningsdag 2017 zal Armin van Buuren een spetterend concert geven op de Lammermarkt.

Leiden krijgt bruisende Lammermarkt

Het ontwerp voor de Lammermarkt is in overleg met bewoners gemaakt. Beeld: Marseille Buiten

Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »