Leiden krijgt bruisende Lammermarkt

maandag 22 februari 2016
timer 2 min
De Lammermarkt in Leiden wordt een groen cultuur- en evenementenplein. de gemeente presenteerde onlangs de plannen voor het plein. Als de gemeenteraad eind maart instemt kan gestart worden met de werkzaamheden.

De Lammermarkt is onderdeel van het Singelpark. De helft van het plein krijgt een groene inrichting met veel ruimte voor ontmoeten en verblijven. Met partners uit de stad wordt overlegd over de organisatie van evenementen en activiteiten op de Lammermarkt.


Momenteel wordt nog gebouwd aan een ondergrondse parkeergarage. Wie straks parkeert onder de Lammermarkt, loopt via de Nieuwe Beestenmarkt naar de binnenstad van Leiden. De Nieuwe Beestenmarkt krijgt daarom een nieuwe  inrichting. De Molenwerf  blijft een belangrijke weg  voor verkeer van en naar de binnenstad, voor auto’s en ook voor de bussen, die op de Centrumroute gaan rijden. De weg krijgt een groene middenberm. 
 

Uitwaaierende rijbanen 

De Valkburg wordt vernieuwd. Om de bijzondere plek van de Valkbrug over de Rijnsburger Singel te markeren worden de rijbanen op de kop van het bolwerk naar elkaar toe gebracht en hoger aangelegd. Over het water waaieren de rijbanen uit om op het Schuttersveld weer aan te sluiten. Het ontwerp voor de Lammermarkt en de Nieuwe Beestenmarkt is in nauw overleg met de omwonenden en belanghebbenden opgesteld. 
 

Armin van Buuren 

Als alles volgens plan verloopt zal in november 2016 gestart worden met de realisatie van het plein. Dan is de bouw van de parkeergarage afgerond en die moet zo snel mogelijk worden ontsloten. Op Koningsdag 2017 zal Armin van Buuren een spetterend concert geven op de Lammermarkt.

Leiden krijgt bruisende Lammermarkt

Het ontwerp voor de Lammermarkt is in overleg met bewoners gemaakt. Beeld: Marseille Buiten

Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten
Beeld: Marseille Buiten Beeld: Marseille Buiten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' parksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe 'groene hartslag' brengt de Veluwe terug in Ede

3 apr om 09:00 uur

Het centrum van Ede kreeg in het verleden te maken met toenemende leegstand, mede door uitbreiding en de…

Lees verder »
flash_onNieuws

SlimCirculair geeft antwoord op circulaire uitdagingen in de openbare ruimte

1 apr om 09:24 uur

Hoe maak je de openbare ruimte écht circulair en duurzaam? Gemeenten, waterschappen en provincies zoeken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Samenwerken voor toekomstbestendige stads- en dorpscentra

30 mrt om 11:54 uur

Een toekomstbestendige inrichting van stads- en dorpscentra vraagt om samenwerking tussen gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modulair en circulair: nieuwe impuls voor groene gevels

30 mrt om 08:36 uur

Groene gevels zijn bezig aan een snelle opmars. Niet uit luxe, maar uit noodzaak: ruimte voor groen op…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste editie van Straatbeeld van 2026 verschenen!

27 mrt om 09:49 uur

De eerste editie van Straatbeeld in 2026 is uit! Dit nummer staat in het teken van klimaat, water en groen en…

Lees verder »