Trekvaartzone Kampen heeft beste openbare ruimte

maandag 24 juni 2019
timer 2 min
Gemeente Kampen en TLU Architecten vierden op donderdag 20 juni een klein feestje. Met project Trekvaartzone in IJsselmuiden wonnen zij namelijk de Award voor de Beste Openbare Ruimte 2019.

Het project werd gepresenteerd tijdens het Landelijk Congres Openbare Ruimte in Rotterdam. In de Trekvaartzone, dat is gelegen tussen stad en het buitengebied, staan natuurontwikkeling en recreatief gebruik voorop. Het gebied was voorheen niet of nauwelijks toegankelijk, schrijft de gemeente op haar website. Met het nieuwe ontwerp is er nu bij uitstek de mogelijkheid om er te wandelen, spelen en te genieten van de natuur.

Onopvallend maar toch sympathiek

In het commentaar beoordeelde de jury de Trekvaartzone als een plan dat niet direct opvalt, maar waar wel goed over na is gedacht en sympathie uitstraalt: "De Trekvaartzone is door middel van een geweldig proces met toekomstige bewoners tot stand gekomen en excelleert verder in ambachtelijkheid. Dit alles heeft ervoor gezorgd dat er een prachtige openbare ruimte is ontstaan, die zich volgens natuurlijke patronen een weg door het landschap baant."

Natuur

Volgens de jury is in het ontwerp erg goed gebruik gemaakt van de aanwezige natuur. De jury noemt het een ambachtelijk en tevens functioneel ontwerp. De vormgeving is natuurlijk en terughoudend. De jury oordeelt dat in het ontwerp met bescheiden middelen maximaal effect wordt bereikt. "Er is met veel zorgvuldigheid een gebied gecreëerd waar voor elke doelgroep iets te doen is en waar het water een plek wordt om te verblijven en er actief gebruik van te maken."

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »

TG Lining maakt de openbare ruimte toegankelijk

16 sep om 12:32 uur

TG Lining is specialist op het gebied van geleideroutes voor mensen met een visuele beperking. 

Lees verder »
descriptionArtikel

Van boomrooster tot buitenbank: vader en zoon Willems over 30 jaar straatmeubilair

16 sep om 08:49 uur

Al in de jaren tachtig leverde Frank Willems materiaal voor de buitenruimte. Inmiddels geniet hij van zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een klein park met een groot verhaal

15 sep om 08:24 uur

Leonie Nieuwland is landschapsontwerper bij de gemeente Zwolle. Haar favoriete plek is het Azaleapark in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Play & Relax van Wereldhave: een minibos vol

14 sep om 08:46 uur

Shoppen vermoeiend? Niet in Kortrijk. Terwijl ouders bij winkelcentrum Ring Shopping neerploffen, verdwijnt hun…

Lees verder »