Trekvaartzone Kampen heeft beste openbare ruimte

maandag 24 juni 2019
timer 2 min
Gemeente Kampen en TLU Architecten vierden op donderdag 20 juni een klein feestje. Met project Trekvaartzone in IJsselmuiden wonnen zij namelijk de Award voor de Beste Openbare Ruimte 2019.

Het project werd gepresenteerd tijdens het Landelijk Congres Openbare Ruimte in Rotterdam. In de Trekvaartzone, dat is gelegen tussen stad en het buitengebied, staan natuurontwikkeling en recreatief gebruik voorop. Het gebied was voorheen niet of nauwelijks toegankelijk, schrijft de gemeente op haar website. Met het nieuwe ontwerp is er nu bij uitstek de mogelijkheid om er te wandelen, spelen en te genieten van de natuur.

Onopvallend maar toch sympathiek

In het commentaar beoordeelde de jury de Trekvaartzone als een plan dat niet direct opvalt, maar waar wel goed over na is gedacht en sympathie uitstraalt: "De Trekvaartzone is door middel van een geweldig proces met toekomstige bewoners tot stand gekomen en excelleert verder in ambachtelijkheid. Dit alles heeft ervoor gezorgd dat er een prachtige openbare ruimte is ontstaan, die zich volgens natuurlijke patronen een weg door het landschap baant."

Natuur

Volgens de jury is in het ontwerp erg goed gebruik gemaakt van de aanwezige natuur. De jury noemt het een ambachtelijk en tevens functioneel ontwerp. De vormgeving is natuurlijk en terughoudend. De jury oordeelt dat in het ontwerp met bescheiden middelen maximaal effect wordt bereikt. "Er is met veel zorgvuldigheid een gebied gecreëerd waar voor elke doelgroep iets te doen is en waar het water een plek wordt om te verblijven en er actief gebruik van te maken."

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »